Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Liberecký magistrát zachránil historické městské lázně

Liberec - Libereckému magistrátu se podařilo vrátit Městské lázně císaře Františka Josefa I. do dobrého stavební stavu. Památkově chráněnému objektu už nehrozí další devastace. Město do něj v minulých čtyřech letech investovalo 25 milionů korun a příští rok vynaloží pět milionů na obnovu pláště z Masarykovy ulice. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Ondřej Červinka.
    "Dovolí nám to v klidu vybrat vhodného investora, netlačí nás už čas," dodal. Město chtělo, aby v lázních vznikl Dům zdraví. Jeho výstavba by ale přišla na 470 milionů korun, které radnice nemá. Pokoušela se je získat z  takzvaných norských fondů, ale neuspěla.
    Slávu by lázním měla vrátit izraelská firma Beit Amzaleg, která tam slíbila vybudovat relaxační centrum se saunami, masážemi a fitness, ale i luxusní malý hotel a soukromou kliniku plastické chirurgie, která bude mimo jiné provádět omlazovací léčbu. Zastupitelé schválili už počátkem roku, že jí město památkově chráněnou budovu pronajme a po dokončení všech oprav a nové výstavby jí nemovitost prodá. "Smlouvu jsme ale dosud nepodepsali," poznamenal náměstek Ivo Palouš. Podle něj město izraelskou firmu v nejbližší době vyzve, aby se vyjádřila, jestli její zájem o lázně ještě trvá. "Jinak oslovíme dalšího investora," podotkl.
    Novorenesanční liberecké lázně, které koupila v roce 2005 radnice za devět milionů korun v  dražbě, byly postaveny v letech 1900 až 1902 podle projektu vídeňského architekta Petra Paula Branga. Vznikly v době největšího rozmachu tehdy německého města a tvoří architektonicky ojedinělý celek se sousedním Severočeským muzeem a dětskou poliklinikou. Budova v posledních letech několikrát změnila majitele, kteří do ní prakticky neinvestovali.
Zdroj: Petra Laurinová
Vložil: ČTK, 05.11.08 18:50
Návštěvnost: 6108 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.