Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přednáška: Francisco Mangado - Architecture with the Left Hand

Dovolujeme si Vás pozvat na další z cyklu přednášek španělských architektů KRUH 2008 : Poučení ze Španělska ve spolupráci s Meet Factory a Velvyslanectvím Španělského království

Francisco Mangado: Architecture with the Left Hand

čtvrtek 13. 11. 08 19:30h

Meet Factory, Ke Sklárně 15, Praha 5 - Smíchov

Francisco Mangado (nar. 1957) absolvoval fakultu architektury Navarrské univerzity v roce 1981 a již tehdy vzbudil jeho absolventský projekt pozornost. Získal ocenění Thesis Project a současně druhou cenu národní studentské soutěže absolventských prací v architektuře. Od začátku své profesní kariéry kombinuje tento významný španělský architekt teorii a pedagogickou dráhu s praxí ve vlastním studiu v Pamploně (hlavní město oblasti Navarra). Roku 1982 začíná vést ateliérové práce studentů domovské Navarrské univerzity. V letech 1996-98 je hostujícím profesorem na Arlingtonské univerzitě v Texasu. Od roku 2001 zahájil postgraduální studium na Harvardské univerzitě, kde od roku 2007 také vyučuje. Zároveň přednáší na univerzitách ve Španělsku.
Práce Francisca Mangada jsou charakteristické výraznou modelací a odvážnou abstraktní geometrií, kterou reagují na své okolí. Názorným příkladem tohoto ovlivňování jsou výstavní a kongresové centrum v Pamploně a sportovní klub Zuesti zasazený do venkovského prostředí Navarry. Velkoryse pojaté jsou architektonické úpravy veřejných prostorů v Madridu (třída Filipa II.) a Bordeaux (třída Pey - Berland). Velkou pozornost věnuje Mangado práci se strukturami materiálů, jak lze pozorovat v jeho realizaci španělského pavilonu pro mezinárodní výstavu Expo v Zaragoze. Jako hlavní motiv je zde použito působivé sloupoví z terakoty obklopené vodními plochami.
Mangado je držitelem celé řady ocenění za architekturu a urbanismus, např.: národní ceny urbanismu, první ceny v prestižní soutěži nové architektury Navarry (1989), mezinárodní ceny Andrea Palladia (1991), ocenění na IV. bienále španělské architektury (1997). Také v architektonických soutěžích se jeho návrhy čím dál častěji setkávají s úspěchem. Z poslední doby jmenujme realizovaný vítězný návrh na stadion v Palencii (2005), návrh na kongresové centrum v Palma de Mallorca (2005) a na muzeum umění Asturie (2008).

Vstupné 50 Kč, simultánní tlumočení zajištěno (záloha za sluchátka 200 Kč).
Publikace a trička Kruhu jsou při přednáškách v prodeji za výhodnou cenu.

Cesta: Tramvajová zastávka Lihovar (tram 12, 14, 20), dále pěšky cca 5 minut po směru kolejí od centra, za mostem přes železnici doprava a po silnici přímo k budově Meet Factory.

Partneři: Ministerstvo kultury ČR, Velvyslanectví Španělska Praha, Meet Factory, Škola architektury AVU Praha
Projekt podpořili: Sipral, Konsepti, Metrostav a. s., Magistrát hl. m. Prahy, MDA Praha s.r.o., MDA Ostrava s.r.o., AV Media
Mediální partneři: Era 21, Radio 1, www.archiweb.cz, Kulturní týdeník A2, Architekt, Český rozhlas

Info: www.kruh.info, www.meetfactory.cz
Zdroj: KRUH
Vložil: Tisková zpráva, 12.11.08 19:00
Návštěvnost: 5175 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.