Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nejvyšší rozhledna v Krkonoších má základy, stát bude na jaře

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Plánovaná rozhledna na Hnědém vrchu v Krkonoších, která má být nejvyšší rozhlednou v pohoří, už má hotové základy. Montáž vlastní konstrukce by měla přijít na řadu na jaře. Veřejnosti by se 30 metrů vysoká rozhledna mohla otevřít v červnu před letní turistickou sezonou. ČTK to dnes řekl starosta Pece pod Sněžkou Alan Tomášek.
    "Tento týden jsme odlili základy. Montáž konstrukce, která bude z oceli a dřeva, začne po sejití sněhu," řekl Tomášek. Náklady na postavení rozhledny činí asi 12 milionů korun a většinu z nich radnice hradí z dotace Evropské unie.
    Rozhledna vyroste ve výšce 1215 metrů nad mořem u horní sedačkové lanovky na Hnědém vrchu. Turisté z rozhledny uvidí panorama Sněžky, centrum Pece a také údolí směrem do Velké Úpy. Za příznivého počasí by měli dohlédnout až na Praděd v Jeseníkách.
    Správa Krkonošského národního parku se stavbou nové rozhledny souhlasila za podmínky, že vyhlídkový ochoz bude zpřístupněn výhradně v letní sezoně a pouze v době provozu lanovky.
    Dosud nejvyšší krkonošská rozhledna na Černé hoře měří 25 metrů, například kamenná rozhledna na hoře Žalý měří 18 metrů.
Zdroj: Zdeněk Rychtera
Vložil: ČTK, 31.10.08 15:40
Návštěvnost: 4329 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.