Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostrava odkoupí od Multi Development budovu Elektrocentrály


Ostrava - Město Ostrava odkoupí od společnosti Multi Development historickou Elektrocentrálu. Budova patří spolu s objektem Ústředny ke dvěma památkově chráněným objektům, které zůstaly na území někdejší koksovny Karolina, kde nyní vzniká nová část města. Objekt by město od společnosti mělo odkoupit za symbolickou cenu, řekl dnes ČTK primátorův náměstek Lukáš Ženatý (ODS).
    Dodal, že suma, za níž město objekt odkoupí, by mohla být známá zřejmě v  průběhu příštího týdne. "Jestli to koupíme za korunu, stovku nebo tisíc korun, teď nedokážu říct, ale určitě to nebude cena odhadní," uvedl Ženatý.
    Město koupí objektu ustoupilo od svého původního záměru vytvořit obecně prospěšnou společnost, která by se o rekonstrukci budov a jejich následný provoz starala. Podle Ženatého bude pro město výhodnější, když bude vlastníkem obou objektů, protože se mu budou snadněji získávat peníze z evropských fondů. Navíc městu po rekonstrukci zůstanou dva objekty na lukrativním místě, míní Ženatý. Doplnil, že společnost Multi Development navíc přislíbila, že splní své původní závazky a bude se podílet na rekonstrukci i následném provozu. Náklady na renovaci historických budov město odhaduje na přibližně 200 milionů korun.
    Společnost Multi Development budovu Elektrocentrály odkoupila od soukromého vlastníka ještě před vyhlášením výsledků developerské soutěže, kterou město na zástavbu lokality vypsalo. Společnost nakonec v developerské soutěži zvítězila.
    Nová Karolina vyroste na ploše 32 hektarů, a bude tak více než sedmkrát větší než pražské Václavské náměstí. Celkem vznikne 97.000 metrů čtverečních maloobchodních prostor, 67.000 metrů čtverečních kanceláří a 78.000 metrů čtverečních určených k bydlení. V lokalitě bude také 3500 parkovacích míst. Celý projekt je rozvržen do čtyř etap a definitivně by měl být dokončen v  roce 2016. Celkové náklady by se měly pohybovat kolem 15 miliard korun. Poslední budovy někdejší koksovny Karolina byly zbourány před 20 lety, deset let muselo být místo dekontaminováno.
Zdroj: Martina Helánová
Vložil: ČTK, 30.10.08 13:30
Návštěvnost: 4508 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.