Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Dubňanech spustili jednu z největších solárních elektráren v ČR

Dubňany (Hodonínsko) - V Dubňanech u Hodonína funguje jedna z  největších solárních elektráren v Česku. Zhruba 12.000 panelů s instalovaným výkonem 2,1 megawattu zajistí elektřinu pro 400 rodinných domů. Vybudování sedmihektarového areálu stálo 230 milionů korun, řekl dnes ČTK Petr Bína z  investorské firmy Sluneta. Příští rok plánuje rozšíření parku v Dubňanech na tři megawatty.
    Dubňany jsou podle firmy v Česku na špičce v intenzitě slunečního záření. Přesto ale dubňanský areál ročně vyrobí tolik energie, jakou zvládne jaderná elektrárna Temelín zhruba za hodinu a půl.
    Největší solární elektrárnu v Česku plánují ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku. Park s výkonem 3,8 megawattu za zhruba 400 milionů korun chce vybudovat přímo radnice. O prvenství ve velikosti solárních parků zatím v zemi soupeří elektrárny v Bušanovicích na Prachaticku a v Ostrožské Lhotě na Uherskohradišťsku, jejichž výkon je oproti plánům Dvora zhruba poloviční.
    Česko ve výrobě energie ze slunečního záření výrazně zaostává za sousedním Německem a dalšími zeměmi západní Evropy. Výkon všech slunečních elektráren v tuzemsku je několikasetnásobně nižší přesto, že jsou v zemi poměrně dobré podmínky. Na jihu Moravy už solární energii využívají například na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a v několika obcích na Znojemsku. Sluneční elektrárny plánují také v Mikulově, měly by zabrat plochu přes 20 hektarů.
Autor: ČTK, 30.10.08 13:20
Návštěvnost: 5668 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Petr 01.11.08 21:48
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.