Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Stavba nové Univerzity v Lipsku od Ericka van Egeraata dosáhla nejvyššího bodu

Nová budova z dílny Ericka van Egeraata, která je součástí univerzitního komplexu v německém Lipsku, oslavila dosažení vrcholu tradičním vztyčením májky.

Projekt se nachází na místě bývalého kostela, který sice jako jediný přežil válku, ale byl zničen v roce 1968 za bývalého komunistického režimu NDR. Tato zhruba čtvrtinová část nově budovaného univerzitního komplexu, vyprojektovaná v pražské pobočce EEA, tvoří objem 133 tisíc kubických metrů a skládá se ze tří hlavních částí: auly, hlavní budovy a auditoria.

Budova auly s kaplí, současná interpretace bývalého kostela, jehož rozměry zůstaly zachovány a přemodelovány, je 930 m² velkým převýšeným multifunkčním prostorem a bude využívána pro akademické slavnosti, zasedání, kulturní akce, vědecké konference a tradiční církevní obřady. Ostatní podlaží nad aulou poskytují 8650 m² výukových a obslužných prostor univerzity. V hlavní budově k reprezentativnímu foyer přiléhají výstavní prostory, učebny a administrativa školy. Do vstupní haly vložené auditorium pojme 790 studentů.

Soubor budov se snaží o začlenění nového univerzitního kampusu do struktury města. Výrazná hlavní fasáda je orientovaná do největšího veřejného prostoru Lipského centra – na Augustusplatz. Zatímco respektuje stávající urbanismus města, svou hmotou odkazuje na historii místa.

“Můj architektonický koncept Lipsku nabízí nejen spojení s historií, ale je současně pohledem do budoucna,” říká Erick van Egeraat.

Hlavním nastávajícím úkolem bude interiér auly. Použitím kombinace bílých a průsvitných materiálů /štuk, keramika a sklo/ se má stát lehkým, působivým až expresivním prostorem.

“Jsem přesvědčen, že tento velkorysý prostor ukončí všechny diskuse o plusech a mínusech rekonstrukce kostela, a že obyvatelé Lipska mohou být rádi za tuto památku kostela sv.Pavla,” ujišťuje Erick van Egeraat.

Návrh EEA v roce 2004 vyhrál mezinárodní architektonickou soutěž. Stavět se začalo v létě 2007. Aula a kaple budou veřejnosti představeny při příležistosti šestistého výročí založení druhé nejstarší německé univerzity.
Zdroj: EEA
Vložil: Tisková zpráva, 29.10.08 12:50
Návštěvnost: 6401 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.