Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Strabagu hrozí za zpoždění opravy náměstí v Hradci vysoké penále

Autor: Patrik Kotas
Hradec Králové - Společnosti Strabag hrozí za zpoždění opravy Riegrova náměstí v Hradci Králové penále až několik milionů korun. Radnice, která je investorem opravy, je připravena pokutu vymáhat soudně. ČTK to dnes řekl primátor Otakar Divíšek. Náměstí měl Strabag opravit do 30. září. Podle primátora by vše mohlo být hotové do poloviny listopadu. Za jeden den zpoždění radnice Strabagu účtuje penále 150.000 korun.
    Firma Strabag ČTK sdělila, že se k termínu dokončení nádraží a nabíhajícímu penále vyjádří později. V  závěru září mluvčí firmy Miroslava Köhlerová v regionálním tisku uvedla, že stavba by měla být hotová koncem října. Za důvod zpoždění označila to, že město část staveniště nepředalo Strabagu v dohodnutém termínu.
    Divíšek připustil, že část penále bude muset radnice firmě zřejmě odpustit, protože jeden pozemek na náměstí byl předán o týden až deset dní později. Oprava náměstí, které leží před nádražím Českých drah a budou na něm nové zastávky městské hromadné dopravy, má přijít asi na 100 milionů korun.
    Strabag pro Hradec Králové už stavěl nové autobusové nádraží, které dokončil s téměř ročním zpožděním letos v červenci. Dopravní podnik města Hradec Králové, který byl investorem nádraží, za zpoždění od Stragabu inkasoval bankovní garanci 80 milionů korun. Strabag, který patří na tuzemském trhu mezi pět největších stavebních firem, se nyní vrácení garance domáhá u soudu.
    Kvůli stavbě nádraží se firma Strabag v minulých měsících také dostala do insolvenčního řízení. Spor o nezaplacené dodávky s ním vedla společnost IPE 300, která na nádraží dodávala ocelové konstrukce. IPE 300 návrh na insolvenční řízení v září stáhla poté, co Strabag pohledávku uhradil.
Zdroj: Zdeněk Rychtera
Vložil: ČTK, 23.10.08 22:00
Návštěvnost: 2659 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.