Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lidé v Milevsku se v referendu vyslovili proti supermarketu

Milevsko (Písecko) - Obyvatelé Milevska na Písecku v referendu rozhodli, že místo autobusového nádraží v centru města supermarket nevznikne. Proti se vyslovily více než dvě třetiny voličů. Volební účast dosáhla 49,7 procenta. Překročila tak zákonný limit 35 procent, výsledky plebiscitu jsou proto pro město závazné, řekl ČTK místostarosta Milevska Michal Polanecký.
    Místní i lidé z okolních obcí proti výstavbě supermarketu několik let bojovali, pod peticí se shromáždilo na 3000 podpisů. Zastupitelé města proto v  září rozhodli, že lidé mohou o vzniku obchodního centra rozhodnout v referendu společně s krajskými volbami. Výsledky hlasování jsou pro město závazné dva roky. "Nesmíme vypsat záměr na prodej, o který nás žádala společnost Lidl. Akorát to vychází na konec našeho volebního období, takže to bude plynule navazovat na novou generaci zastupitelů," vysvětlil Polanecký.
    Celkem svůj hlas do urny vhodilo 3748 voličů, z toho 1069 bylo pro prodej pozemku. Celkem 2495 hlasů bylo proti, což je 33,1 všech lidí s volebním právem ve městě. Pro platnost referenda je nutné, aby se pro jednu z variant vyslovilo nejméně 25 procent všech lidí, kteří mohou volit.
    Město si už dříve na případném investorovi - společnosti Lidl - vymínilo, že na ploše v centru Milevska nevznikne typizovaný objekt supermarketu. Podle připravené studie mohlo místo autobusového nádraží vzniknout několik multifunkčních budov s obchody. Celkové náklady by dosáhly 145 milionů korun. Lidé ale ani s tímto řešením nesouhlasí. Podle některých odpůrců nelze smlouvou zaručit, jak investor s pozemkem naloží.
Autor: ČTK, 18.10.08 19:55
Návštěvnost: 3380 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.