Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Soud odmítl vydat předběžné opatření k projektu na Tugendhat

Brno - Brněnský magistrát zatím stále může k opravě vily Tugendhat použít projektovou dokumentaci firmy Omnia, která vyhrála v nezákonném výběrovém řízení. Brněnský městský soud nevyhověl návrhu konkurenční skupiny architektů v čele s Janem Sapákem, kteří požadovali vydání předběžného opatření k pozastavení plnění ze smlouvy. ČTK to dnes potvrdila mluvčí soudu Soňa Vyplašilová. Sapák už se proti usnesení soudu odvolal, ČTK se ho dnes nepodařilo zastihnout.
    Vila Tugendhat, která je na seznamu památek UNESCO, čeká na opravu už několik let. Původní termín byl už několikrát posunut. Podle posledních informací zřejmě nezačne oprava ani v nejbližších měsících.
    Architekti kolem Sapáka, kteří byli v tendru na projektovou dokumentaci k opravě druzí, se už delší dobu snaží o to, aby soud smlouvu se skupinou vedenou firmou Omnia zneplatnil a magistrát tendr zrušil. Ani jedno se jim zatím nepodařilo. Antimonopolní úřad přitom nedávno rozhodl, že v soutěži byly chyby a nařídil městu, aby znovu vybralo vítěze. Město zvolí postup příští týden, řekl dnes ČTK náměstek primátora Ladislav Macek s tím, že pravděpodobnější variantou je zřejmě vyhlášení nové soutěže.
    To by znamenalo, že má Omnia opět šanci. V případě, že by radnice pouze na základě původního tendru vybrala vítěze, musela by nejspíš Omnii vyřadit pro nesplnění požadavků.
    Projekt architektů by měl mimo jiné nastínit částku, která bude na opravu památky UNESCO potřeba. Omnia mluvila o 200 milionech Kč. Architekti Ludvík Grym, Jan Sapák a Jindřich Škrabal ale tvrdí, že by šly opravy zařídit levněji. Omnia už svůj původní projekt dopracovala a dostala za něj zaplaceno. Městskou pokladnu stál přes osm milionů korun.
    Vila patří od roku 1994 městu Brno, na generální opravu čeká už několik let. Rekonstrukce se má týkat téměř všeho, včetně staticky narušených základů. Projekt stál město devět milionů korun. Důležité ale je, s jakou cenou za rekonstrukci jednotlivé týmy projektantů kalkulovaly.
Autor: ČTK, 16.10.08 23:55
Návštěvnost: 6389 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
200 000 000 Kč Jan Vlach 17.10.08 13:20
200? Petrik 17.10.08 16:38
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.