Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Soud chyboval v zakázce brněnského justičního paláce

Brno - Brněnský krajský soud porušil v souvislosti s  kontroverzní výstavbou justičního paláce v Brně zákon o veřejných zakázkách. Zjistil to antimonopolní úřad (ÚOHS), který zrušil tendr na nábytek do paláce. ČTK to dnes řekl mluvčí úřadu Kristián Chalupa. Soud musí dodavatele nábytku za více než 60 milionů korun vybrat znovu. K samotné výstavbě areálu se zatím ÚOHS nevyjádřil, téměř dvoumiliardovou zakázku ale také zkoumá.
    Rozhodnutí zatím není pravomocné. Soud, který je zadavatelem zakázky, se však proti němu z  časových důvodů odvolávat nebude, řekla ČTK mluvčí soudu Miroslava Sedláčková.
    "Nejde o překvapivé rozhodnutí, neboť ministerstvo spravedlnosti samo mělo o výběrovém řízení pochybnosti, a žádalo proto Krajský soud v Brně, aby jej zrušil," uvedla mluvčí ministerstva Zuzana Steinerová. Připomněla, že soud tak bohužel neučinil.
    Financováním paláce, který je největší stavební investicí do soudnictví v regionu, se zabývá i policie. Už dříve na chyby upozornil Nejvyšší kontrolní úřad. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil nedávno kvůli financování výstavby podal na šéfa brněnského krajského soudu Jaromíra Pořízka kárnou žalobu. Hlavně proto, že soud neuzavřel dodatek k původní smlouvě se stavební firmou a navíc překročil stanovený rozpočet. Pořízek obvinění odmítl.
    Budova, v níž má sídlit krajský soud a Městské státní zastupitelství v Brně, měla původně stát asi 800 milionů. Ministerstvo postupně rozpočet navýšilo až na 1,8 miliardy korun. Kvůli stavebním pracím navíc ale soud i tuto částku asi o 60 milionů korun překročil.
    Kvůli úsporám by měla část úředníků dostat nábytek ze současných kanceláří. Velkou část objektu ale plánuje soud vybavit novým nábytkem - dodavatel by měl zajistit vybavení pro šest desítek jednacích síní, víc než 400 kanceláří i chodby a zázemí pro zaměstnance i veřejnost. Podle antimonopolního úřadu ale soud v zadávacím řízení stanovil špatně podmínky, a znemožnil tak některým zájemcům zúčastnit se tendru.
Zdroj: Lukáš Sapík
Vložil: ČTK, 16.10.08 21:55
Návštěvnost: 4446 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.