Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nádraží v Č. Budějovicích čeká obnova za pět miliard

České Budějovice - Vlakové nádraží v Českých Budějovicích čeká rozsáhlá přestavba. Odhadem za pět miliard korun vzniknou do roku 2014 nová nástupiště, další odbavovací hala, parkoviště, hotel a komerční zóny. Píše o tom dnešní jihočeská příloha Mladé fronty Dnes (MfD). České dráhy již uzavřely smlouvu na projekt s developerskou firmou CB Station Development.
    Starou budovu z roku 1908 obsadí obchodníci a nástupiště překryje hangár se skleněnou střechou. Vedle nádraží v místě železniční polikliniky vyroste nová odbavovací hala, kde budou cestující přecházet nad nástupišti proskleným tubusem, a hotel. Pod nimi pak podzemní parkoviště. Spolu s dalším stáním - v místě depa a myčky, se dá počítat s kapacitou pro tisíc aut. Termín zahájení stavby je 2010.
    Vlakové nádraží má v rámci projektu Živá nádraží, který vyhlásily České dráhy, patřit k těm nejvíce modernizovaným. Na řešení stavby dostala zakázku firma, která přestavovala ve městě autobusové nádraží na obchodní centrum Mercury. To drží unikát - nástupiště na střeše. Obě stavby má spojit lávka přes Nádražní ulici. Záměr jde ale ještě dál. Zdejší komunikace budou navazovat na dálniční obchvat města a další okruhy a přeložky silnic včetně tunelu pod nákladovým nádražím.
    Pokud dostane projekt všechna povolení a ve městě začne zároveň příští rok stavba IV. železničního koridoru, čekají obyvatele a návštěvníky města těžké časy. Koridor na čas uzavře Rudolfovskou třídu a Mánesovu ulici u nádraží bude blokovat stavba podjezdu pod tratí. Lidé musí vydržet omezení do roku 2014, dodává deník.
Autor: ČTK, 03.10.08 13:55
Návštěvnost: 6003 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.