Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bruntálské náměstí by opět mohla zdobit centrální kašna

Motivem kašny je stékající horská řeka, která vytváří vodní hladinu s osazenou otáčivou koulí.
Bruntál - Hlavní bruntálské náměstí by po téměř 70 letech mohla opět zdobit kašna. Na vybudování vodního prvku potřebuje radnice 2,6 milionu korun. Peníze doposud ve svém rozpočtu nenašla, proto chce získat do roku 2013 devadesátiprocentní dotaci z Evropské unie. Kašna by měla svým provedením symbolizovat řeku stékající z nedalekých Jeseníků. ČTK to řekl mluvčí Bruntálu Jiří Ondrášek.
    Návrhy nové kašny pro náměstí Míru zpracoval ostravský ateliér OSA projekt. Vítěznou variantu s pracovním názvem Řeka doporučil městu architekt Milan Dvořák, který je autorem rekonstrukce celého náměstí. Motivem kašny je stékající horská řeka, která vytváří vodní hladinu s osazenou otáčivou koulí. Architekti měli při návrhu vodního prvku vycházet z pojetí Bruntálu jako "města mezi horami a vodou", zohlednit měli také opravenou kašnu na nedalekém Zámeckém náměstí.
    Bruntálští zastupitelé tento týden návrh kašny schválili, zároveň souhlasili s tím, aby radnice připravila žádost o dotaci z  Regionálního operačního programu Moravskoslezsko 2007 - 2013. Kdy by se mohla nová kašna na náměstí objevit, ale mluvčí města nedokázal odhadnout.
    Na hlavním bruntálském náměstí stávala dřevěná kašna už v 19. století. V roce 1907 ji nechal tehdejší starosta nahradit kašnou z mramoru, která náměstí zdobila do roku 1939. Za války byla rozebrána a náměstí je od té doby bez vodního prvku.
Autor: ČTK, 25.09.08 16:30
Návštěvnost: 5780 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Bruntál Reservoár 26.09.08 15:40
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.