Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pražané si mohou prohlédnout výstavu o možném rozvoji Strahova

Praha - Na pražské Staroměstské radnici si mohou lidé ode dneška prohlédnout výstavu, která ukazuje možnosti rozvoje okolí Masarykova stadionu na Strahově. Výstava vznikla na základě urbanistické soutěže, kterou letos v lednu vyhlásil útvar rozvoje města. Výstava potrvá do 19. října, otevřena je v pondělí od 11:00 do 18:00, od úterý do neděle pak od 09:00 do 18:00.
    Přestože je Strahov místem s bohatou sportovní tradicí, v dnešní době spíše chátrá. Dominantou území je památkově chráněný Masarykův stadion, který není podle organizátorů soutěže funkčně ani ekonomicky životaschopný. Někteří urbanisté dokonce považují Strahov za jeden z největších brownfieldů v Praze.
    Soutěž neměla podle Marie Plívové z útvaru rozvoje města vybrat konkrétní řešení, ale spíše ukázat, jak je možné zanedbaný prostor Strahova v budoucnu využít. Účastníci si mohli vybrat ze dvou základních směrů řešení - obecné využití Strahova nebo využití pro možné pořádání olympijských her.
    Celkem se sešlo 23 návrhů z České republiky, Slovenska a Německa. Osm autorů si zvolilo olympijské řešení, zbytek se zabýval obecným rozvojem území. Odborná porota ocenila pět návrhů stejnou finanční částkou, jeden z návrhů dostal nižší finanční odměnu. "Z návrhů nevyplývají jednoznačné závěry, spíš by měly otevřít další diskusi," řekla ČTK Plívová.
    Na výstavě si mohou lidé prohlédnout všech 23 řešení, podle kterých by mohlo na Strahově vyrůst sportovní centrum, golfové hřiště, lanová dráha, muzeum, multikino, hotely i obytné domy. Návštěvníci se mohou k jednotlivých návrhům vyjádřit nebo mohou napsat, jak by lokalitu chtěli v budoucnu využít.
    Útvar rozvoje města chce nyní výsledky soutěže zobecnit a zapracovat do připravovaného konceptu nového územního plánu.
Zdroj: Šárka Dvořáková
Vložil: ČTK, 19.09.08 17:20
Návštěvnost: 4329 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.