Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nový ředitel NK chce pokračovat v hledání pozemku

Praha - Nový generální ředitel Národní knihovny (NK) Pavel Hazuka chce pokračovat v jednání o novém pozemku pro stavbu knihovny. Hazuka to dnes řekl ČTK. S možností nového pozemku pro stavbu podle projektu Jana Kaplického přišel jeho předchůdce Vlastimil Ježek, jehož v úterý odvolal ministr kultury Václav Jehlička (KDU-ČSL) kvůli údajným pochybením právě při přípravě výstavby nové budovy NK.
    Nový pozemek, který nabídl soukromý vlastník, by mohl vyřešit jednu z překážek stavby. "Zběžně jsem si prohlédl tu lokalitu, zatím nemohu sdělit, o které místo se jedná. Je to ale velice zajímavá lokalita," řekl Hazuka ČTK. Dokumenty o jednání s vlastníkem pozemku mu Ježek dnes předal. Hazuka si chce prostudovat materiály týkající se nové budovy NK za posledních devět měsíců, kdy v knihovně nebyl a působil jako ředitel Památníku národního písemnictví. Předtím měl od loňského června v NK na starosti agendu přípravy nové budovy.
    "Co nejdříve bych chtěl iniciovat jednání s majiteli pozemku a s příslušnými orgány, zda by tato lokalita byla řešením situace kolem Národní knihovny," řekl. Kaplického návrh je tedy podle něj stále "ve hře". Jemu osobně se líbí. "Takto pojatá knihovna je unikátní, proto se i jí musím a budu zabývat," řekl.
    Přestože pozemek není majetkem hlavního města, chce Hazuka také začít brzy jednat s magistrátem a objasnit záležitosti, které vedly k tomu, že se příprava stavby nové budovy zastavila. "Chtěl bych to zamotané klubíčko začít rozmotávat, aby se buď ty linky propojily, nebo se řeklo: 'tudy cesta nevede'," řekl.
    Nový pozemek podle Ježka splňuje všechny podmínky, které měla původně zamýšlená Letná. Pozemek se tedy nachází v širším centru města, je dobře dosažitelný městskou dopravou a je v oblasti, kterou neohrožují záplavy. Cena, kterou by za pozemek měla knihovna, respektive stát zaplatit, je podle Ježka obdobná jako u původního místa na Letné, tedy přibližně 30 milionů korun. Stejnou sumu již zaplatil stát za architektonickou soutěž.
    Hazuka se chce seznámit se všemi posudky, které vytvořily pracovní komise týmu Národní knihovna, analýzu soutěže, kterou si nechalo vypracovat ministerstvo, i různé právní názory či stanoviska antimonopolního úřadu. Právě údajná právní pochybení při soutěži stála za odvoláním Ježka. Ten ale říká, že jediné dva dokumenty, které mají podle něj váhu, jeho pochybení vylučují. Jsou jimi stanovisko Mezinárodní unie architektů a loňské pravomocné rozhodnutí Úřadu na ochranu hospodářské soutěže. "Všechna další vyjádření jsou jen právní názory, nikoli pravomocná správní rozhodnutí," řekl dnes.
    Ježek dnes zahájil svou předvolební kampaň, do Senátu jej navrhli pražští lidovci. O tom, že by svou kandidaturu stáhl poté, co jej odvolal lidovecký ministr, Ježek prý neuvažoval. "Pan ministr není členem pražské KDU-ČSL, její podporu mám i dnes," řekl. I  nadále je zaměstnancem Národní knihovny, o dalším jeho působení budeme jednat, řekl Hazuka. Na jeho místo v památníku nastoupil dlouholetý pracovník této instituce Zdeněk Freisleben.
Zdroj: Markéta Horešovská
Vložil: ČTK, 10.09.08 18:40
Návštěvnost: 6174 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Jezkovy zraky ! Dr. Lusciniol 11.09.08 03:24
ad Luscinol Eva Sadílková 11.09.08 07:26
logické uvažování šárka 11.09.08 09:04
Slova a činy pipe 11.09.08 10:01
>Eva Sadilkova Dr. Lusciniol 11.09.08 13:29
ad eva tank 12.09.08 18:05
ad Luscinol Eva Sadílková 12.09.08 21:14
>Eva Sadilkova Dr. Lusciniol 13.09.08 05:51
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.