Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ježek nevidí žádný důvod pro své odvolání z funkce

Praha - Bývalý ředitel Národní knihovny Vlastimil Ježek nevidí žádný důvod pro své odvolání z funkce ředitele, v přípravě stavby nové budovy NK je podle něj možné pokračovat. Kandidatury do Senátu za KDU-ČSL se nevzdá. Uvedl to v tiskovém prohlášení, které má ČTK k dispozici. Ježka v úterý odvolal ministr kultury Václav Jehlička (KDU-ČSL). Důvodem jsou problémy kolem chystané stavby nové budovy Národní knihovny podle návrhu architekta Jana Kaplického.
    Ježek uvedl, že našel řešení největšího problému výstavby nové budovy NK - pozemky pro novou knihovnu. "Neznám proto žádné argumenty, které by vylučovaly možnost pokračovat ve stavbě nové budovy NK. Nevím ani o žádných konkrétních pochybnostech a finančních rizicích," uvedl Ježek. Architektonická soutěž prý byla vypsána v souladu s právem a byla vyhlášena se souhlasem ministerstva kultury.
    Předsedové KDU-ČSL v obvodech Prahy 9 a 14, kde Ježek kandiduje do Senátu, ČTK sdělili, že ho i nadále podporují. Ježek se proto rozhodl zahájit volební kampaň. S rozhodnutím Jehličky část lidovců nesouhlasí. Od rozhodnutí ministra se distancovala například poslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová.
    Řízením Národní knihovny byl pověřen současný ředitel Památníku národního písemnictví Pavel Hazuka.
    Rozbory ministerstva podle ministra Jehličky vylučují možnost nadále pokračovat v přípravě stavby Kaplického chobotnice. "Je jisté, že v deklarovaných termínech a místech se nikdy stavět nezačne," řekl v úterý ministr. Existují prý také pochybnosti o platnosti soutěže o návrh nové budovy, z čehož pro stát vyplývají vážná finanční rizika.
    Kolem nové budovy Národní knihovny je rok a půl po vyhlášení výsledků mezinárodní architektonické soutěže mnoho problémů. Terčem kritiky je způsob vypsání soutěže, který byl údajně v rozporu s českým zákonem. Poukazuje se na to, že vítěz s posvěcením poroty porušil pravidla soutěže, i na to, že knihovna nezajistila pozemek pro stavbu. Přípravu výstavby knihovny kritizoval vedle ministra také premiér Mirek Topolánek.
    Ježek byl ve funkci ředitele Národní knihovny od podzimu roku 2004, od té doby usiloval o stavbu nové budovy. Významným a kritizovaným jeho krokem byl v roce 2005 prodej kostela sv. Michala na pražském Starém Městě jeho dlouholetému a kontroverznímu nájemci.
Autor: ČTK, 10.09.08 10:15
Návštěvnost: 3588 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.