Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Podzemní garáže na pražském Škroupově náměstí zřejmě nebudou

Praha - Podzemní garáže na Škroupově náměstí, které plánovala žižkovská radnice, se zřejmě stavět nebudou. Rada městské části na konci srpna rozhodla, že budou zastaveny práce na projektu. ČTK o tom informoval zastupitel Ondřej Rut (SZ). Proti výstavbě garáží protestovali někteří opoziční zastupitelé a místní občanská sdružení.
    "Po zavedení zón placeného stání jsme si nechali vypracovat dopravní analýzu místa. Ukázala, že další parkovací místa nebudou potřeba," řekl ČTK mluvčí Prahy 3 Jan Sotona. Plánovanou stavbu už posuzoval proces EIA, ten bude nyní zastaven. Městská část si ale podklady ponechá pro případ, že by se k projektu v budoucnu vrátila. Soustředit se teď chce ale na jiné projekty podzemních garáží. "Prioritou je pro nás stále náměstí Jiřího z Poděbrad," poznamenal mluvčí.
    Občanská sdružení, která proti výstavbě garáží na Škroupově náměstí dokonce uspořádala petici, rozhodnutí vítají. "Naše úsilí ale nekončí, protože městská část i nadále připravuje obdobné nekoncepční projekty v jiných lokalitách Prahy 3, jako například výstavbu garáží ve školní zahradě Základní školy Jarov či garáže ve vnitrobloku v ulici Ondříčkova," uvedla předsedkyně sdružení Žižkov 06 Ada Šatochinová.
    Podle místní Strany zelených uvažuje radnice o podzemním parkování také v Koněvově ulici v areálu waldorfské školky na Jarově, na Komenského náměstí, v Lupáčově ulici a také pod televizní věží v Mahlerových sadech.
Autor: ČTK, 05.09.08 16:05
Návštěvnost: 3273 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.