Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Před 95 lety se narodil japonský architekt Kenzó Tange

Ósaka (Japonsko)/Praha - Jeho projekty pomohly vzkřísit Japonsko z popela po druhé světové válce. Japonský architekt a urbanista Kenzó Tange, od jehož narození uplyne ve čtvrtek 95 let, projektoval stadiony pro letní olympijské hry v Tokiu v roce 1964 nebo budovy pro Expo 70 v japonské Ósace, které byly považovány za jedny z nejkrásnějších staveb 20. století.
Tange se narodil v roce 1913 jako jedno z osmi dětí v chudé rodině v Ósace. Architekturu vystudoval na tokijské univerzitě a k jejímu studiu jej inspirovala práce švýcarského architekta Le Corbusiera. Celosvětového uznání se Tange dočkal díky projektům, jakými byly například plán Hirošimy zničené jadernou bombou včetně jejího mírového památníku. Stavby Tangeho jsou k vidění i mimo Japonsko - v Itálii, Singapuru nebo Saúdské Arábii. Ve Spojených státech projektoval Museum umění v Minneapolisu.
Architekt, který v roce 1987 obdržel prestižní americkou Pritzkerovu cenu, též přednášel na prestižních světových univerzitách. Ve svém životě se prý zalekl jediného úkolu, a to když měl projektovat vlastní rodinný dům v centru Tokia. Zdůvodnil to tím, že manželka a děti by ho mohly při jeho užívání bolestně kritizovat. Tange zemřel 22. března 2005.
Autor: ČTK, 03.09.08 11:20
Návštěvnost: 2948 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.