Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Fránkův kostel Církve bratrské se začne stavět v říjnu

Litomyšl (Svitavsko) - Moderní kostel s netradiční architektonickou kompozicí Církve bratrské se začne stavět v Litomyšli na Svitavsku nejspíš už v říjnu. Církev totiž získala příslib státní dotace, kterou by měla utratit ještě letos. První stavební práce se tak přesouvají z jara příštího roku na letošní podzim. ČTK o tom informovala členka sboru Jana Macková.
    "Termíny jsou reálné, měli bychom stihnout všechna povolení, abychom stihli peníze do konce roku prostavět a nemuseli je vrátit," uvedla.
    Kostel podle návrhu architektonické kanceláře Fránek Architects bude stát 20 milionů korun. Jistých má církev zhruba 12 milionů korun. Získala nebo má přislíbené bezúročné půjčky například od podnikatelů, chystá se prodat za čtyři až šest milionů rodinnou vilu se zahradou, kterou v minulosti postavila jako modlitebnu. Na kostel také pravidelně přispívají věřící. "My pevně věříme, že peníze seženeme, jinak bychom do toho nešli," dodala Macková.
    Kostel, který tradiční církevní stavby vůbec nepřipomíná, bude stát u silnice I/35 směrem na Svitavy. Církevní využití proskleného objektu zapuštěného do zeleného svahu bude připomínat pouze kříž. Hlavními materiály budou pohledový beton, drátované sklo a jemná mřížovina. Díky tomu by měl být objekt odolný proti vandalům. Do sálu se vejde 150 lidí, ve druhém patře bude třípokojový byt.
Autor: ČTK, 29.08.08 20:55
Návštěvnost: 4386 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.