Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Premiér s výstavbou NK počítá, prioritou je ale Klementinum

Topolánek zbavil Jehličku černého Petra a dal jej svému soupeři Bémovi.
Praha - S výstavbou nové budovy Národní knihovny (NK) premiér Mirek Topolánek (ODS) nadále počítá, řekl to po dnešním setkání s ministrem kultury Václavem Jehličkou (KDU-ČSL). Souhlasil ale s ministrem v tom, že soutěž na novou budovu byla zmatečná a pravděpodobně z ní ještě vyplynou další problémy. Připomněl, že prioritou vlády je rekonstrukce Národního muzea a hlavního sídla Národní knihovny v Klementinu.
    Oproti svým dřívějším vyjádřením premiér uvedl, že na novou budovu jsou peníze vyčleněny "v čase". Dříve premiér a po něm i ministr uváděli, že na knihovnu chybí ve státním rozpočtu peníze. Zastánci stavby přitom naopak argumentovali tím, že peníze na stavbu knihovny by byly otázkou až rozpočtů několika dalších let.
    Topolánek také uvedl, že případné problémy v souvislosti s kauzou knihovny nelze připisovat ministerstvu, ale spíše hlavnímu městu. Podle ministra kultury nehrozí arbitráž, jak se domnívá ředitel Národní knihovny Vlastimil Ježek. Podmínkou vedení arbitráže je prý znehodnocení investice. Ministr si ale ještě nechává zpracovat nezávislý právní rozbor situace. Nevyloučil, že objeví-li analýza chyby v Ježkově postupu, může být odvolán z funkce.
Autor: ČTK, 28.08.08 13:30
Návštěvnost: 3316 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.