Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nejlepší stavbou kraje je pro veřejnost skokanský můstek

Česká Lípa - Skokanský můstek K70 v Lomnici nad Popelkou na Semilsku, který po rekonstrukci získal i rozhlednu, je z pohledu veřejnosti nejlepší Stavbou roku 2008 v Libereckém kraji. Odborná porota zase ocenila novou budovu rektorátu Technické univerzity v Liberci a protipovodňovou hráz s mostem přes Jizeru u staré celnice v Kořenově na Jablonecku. U příležitosti třídenních Krajských dnů na Českolipsku o tom dnes ČTK informoval mluvčí krajského úřadu Jiří Langer.
    Nejlepší stavbu roku hledal Liberecký kraj už počtvrté. Od minulých ročníků se ale ten letošní lišil nejen zapojením veřejnosti. Poprvé nebyl zaměřen jen na stavby nové, ale prostor dostaly i historické stavby a také takzvané brownfields, což jsou většinou nevyužívané průmyslové či zemědělské objekty, jichž je v kraji na 360.
    "Chtěli jsme dát prostor ke zviditelnění toho, jak i z dožilé a funkčně nevyhovující stavby může být znovu plnohodnotně využívaný komplex," řekl ČTK radní pro rozvoj a evropské projekty Vít Příkaský. V kraji už existuje několik úspěšných projektů - k nejznámějším patří zřejmě liberecké zábavní Centrum Babylon, které vzniklo přestavbou bývalé textilní továrny Hedva. Bývalý závod Kolory ve Slané u Semil zase přestavěla společnost Beneš a Lát na moderní slévárnu a strojírnu. Textilní fabrika v  Semilech slouží dnes městskému úřadu, v kasárnách v Turnově sídlí hotelová škola.
    Celkem bylo letos do soutěže přihlášeno sedm staveb. Díky rozšíření mezi nimi byla například také rekonstrukce střech historické budovy Severočeského muzea nebo přestavba bývalého průmyslového areálu pro potřeby Ještědské stavební společnosti a také právě skokanský můstek, který získal podporu veřejnosti. V rámci modernizace ryze sportovní stavby vznikl visutý ochoz věže s veřejně přístupnou rozhlednou ve výšce 28 metrů. Ochoz tvoří můstku jakousi svatozář a nabízí výhled na Český ráj, Ještěd, celé Jizerské hory a Krkonoše.
    Cílem soutěže, která se v kraji uskutečnila už počtvrté, není podle Příkaského jen porovnat práci stavebních firem a projektantů v kraji, ale také ji představit investorům. Podmínkou soutěže je to, že stavba musí být realizována na území kraje. První ročník, který se uskutečnil před třemi lety, hodnotil stavby z období pěti let. Vítězem se tehdy stala přestavba menzy Technické univerzity v Liberci, za originální řešení byla oceněna lávka Rádlo. V  dalších ročnících už byly posuzovány jen stavby realizované v předchozím roce. Loni porota ocenila nový pavilon A jabloneckého výstaviště, přestavbu bývalé knihovny v Liberci na nový magistrát a přemostění železnice v Dolní Libchavě.
Zdroj: Leona Vacková
Vložil: ČTK, 17.08.08 00:10
Návštěvnost: 7185 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Architekt neznámý ? Tomáš Novotný 17.08.08 11:20
autor rekonstrukce balda 17.08.08 23:35
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.