Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Fasáda čínské budovy CCTV od ateliéru OMA byla dokončena

Instalací posledních panelů skleněné fasády budovy CCTV byla završena důležitá etapa stavby nové čínské televizní budovy. Budovu CCTV navrhl Rem Koolhaas a Ole Scheeren z ateliéru OMA.
Stavba tohoto projektu obsahujícího 600.000 m² podlažních ploch začala v září 2004 na 20 ha pozemku na místě opuštěné motocyklové továrny v nové pekingské Centrálním obchodní čtvrti. V prosinci 2007 byly propojeny dvě nakloněné věže a v březnu letošního roku dokončena ocelová nosná konstrukce. Budova CCTV bude dokončena na konci roku 2009, otevření sousední budovy Television Cultural Centre (TVCC) obsahující hotel Mandarin Oriental se předpokládá na začátku příštího roku. Třetí budovou na pozemku je válcová provozní budova, která již nyní slouží pro zajišťování vysílání z Olympijských her.
"Po šesti letech intenzivní spolupráce s našim klientem CCTV, čínským partnerem ECADI a inženýry ze společnosti ARUP, nás velmi těší, že byl exteriér budovy dokončen v čase zahájení Olympijských her," řekl partner OMA Ole Scheeren. "Výrazná budova přidává do pekingského panoramatu věží trojrozměrnou smyčku. Budova je velká a přesto působí menším dojmem a z každého úhlu nabízí jinou perspektivu. Doufáme, že se budova stane symbolem spolupráce a změny."
Po svém dokončení stavba nabídne veřejnosti možnost nahlédnout do jinak nepřístupného prostředí médií a televizní produkce díky trase pro návštěvníky. Nejnižší patro 75 metrové horizontální konzoly nacházející se ve výšce 162 metrů nad zemí bude sloužit jako mediální muzeum a vyhlídková plošina umožňující pohled na město i směrem dolů díky skleněným kruhovým otvorům v podlaze.
Do fasád CCTV se propisuje nepravidelná geometrie nosné ocelové struktury navržené dle průběhů vnitřních sil, která je na některých místech hustá, zatímco jinde zase sestává z řidší diagonální sítě.
Budova vzniká pod vedením Ole Scheerena z pekingské pobočky OMA. Projektovým manažerem je Dongmei Yao, hlavními architekty Anu Leinonen a Andre Schmidt.
Foto: Ole Scheeren
Zdroj: OMA
Vložil: Tisková zpráva, 06.08.08 14:30
Návštěvnost: 14810 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
CCTV vladimir sitta 07.08.08 08:16
Struktura Tom Jung 07.08.08 08:32
struktura? Kaker 07.08.08 09:38
ať tak či tak... JPVarchitekt 07.08.08 22:40
07.08.08 23:41
??? JPVarchitekt 08.08.08 07:44
JPV nazor Vladimir Sitta 09.08.08 13:51
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.