Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ve Strážnici chtějí za desítky milionů opravit historické centrum

Strážnice (Hodonínsko) - Ve Strážnici na Hodonínsku chtějí za několik desítek milionů korun opravit historické centrum města. Plán je zatím v počátcích, jeho součástí má být úprava veřejných prostranství i rekonstrukce některých historických domů. ČTK to dnes řekla místostarostka města Renata Smutná. Město by podle ní mělo získat podobnou tvář, jakou mělo před desítkami let, než se na jeho podobě podepsala komunistická vláda.
    Radnici se nelíbí ani obchodní dům, do budoucna by ho ráda přinejmenším přestavěla. Objekt má ale soukromého vlastníka, stejně jako řada dalších budov, které by potřebovaly opravit, poznamenala místostarostka. Právě to by podle ní mohlo přeměnu centra komplikovat. Podobný problém je s jedním z renesančních domů v centru. Už před lety majitel u historické stavby nechal dost necitlivě vyměnit okna, poznamenala Smutná.
    Přesnou představu o novém vzhledu města, které je známé hlavně díky mezinárodnímu folklornímu festivalu, zatím radnice nemá. Předpokládá, že do hledání nové tváře budou zapojeni i místní občané. "Půjde to po malých kouscích a bude záležet hlavně na tom, jak se nám podaří sehnat peníze," uvedla. Část prostředků by chtěl městský úřad získat formou dotace z Evropské unie. Jasné je, že letos se s většími opravami nezačne, doplnila místostarostka. Příští rok by se mohlo upravit prostranství před židovskou synagogou, která už rekonstrukcí prošla.
Autor: ČTK, 05.08.08 13:55
Návštěvnost: 3522 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.