Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přehlídka soch v Brně má vítěze: Rónova Malého Marťana

Brno - Ze 26 soch a instalací, které byly nedávno rozestavěny na náměstích a v parcích v Brně při přehlídce Sochy v ulicích, se lidem nejvíc líbil Malý Marťan sochaře Jaroslava Róny. Vyhrál v anketě magistrátu. Podle primátora Romana Onderky si na radnici pohrávali s myšlenkou vítěznou sochu koupit. Nakonec tak kvůli penězům neučiní, ale přehlídku uspořádají nejspíš i  příští rok, řekl dnes Onderka novinářům.
    Sochy v ulicích měly být podle původního záměru na veřejných prostranstvích v Brně k vidění jednou za dva roky. Teď se záměr přehodnocuje. "Nyní jednáme o tom, zda opravdu tuto akci jako bienále zachovat, či jestli ji neudělat příští rok znovu, aby to byl oficiální první ročník, který by odstartoval pomyslnou tradici," řekl primátor.
    Termín na přelomu května a června by měl zůstat zachován. V Brně v té době běží festival Brno - město uprostřed Evropy, jehož součástí je přehlídka ohňostrojů. "Brno je plné návštěvníků, turistů," uvedl Onderka.
    Projekt označil primátor za úspěšný. Autoři akce podle něj docílili toho, že sochy se přesunuly z kamenných domů a muzeí mezi lidi. Tečku za akcí udělají v příštích dnech na magistrátu. Úředníci vylosují jednoho z bezmála 400 lidí, kteří v  anketě hlasovali o nejlepší sochu. Dostane od primátora dárek. Jaký bude, to Onderka neřekl. Naznačil jen, že půjde o umělecký artefakt.
Autor: ČTK, 16.07.08 13:15
Návštěvnost: 3975 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Jen tak dál Eva 25.07.08 10:11
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.