Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Waltrovka je v Letňanech, jinonický areál se přestaví

Praha - Strojírenská firma Walter Engines dokončila stěhování z pražských Jinonic do nového průmyslového areálu v Letňanech. Příští rok by tak v Jinonicích česko-irská developerská společnost Red Group mohla začít práce na výstavbě nového kancelářského a bytového komplexu. Red Group o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Celková investice do přestavby bývalých průmyslových pozemků bude podle firmy činit zhruba deset miliard korun.
    "Zajistili jsme hladké přemístění výroby z Jinonic a provoz značky Walter tak může pokračovat v lokalitě, která je domovem letectví a je zároveň vhodná pro průmyslovou výrobu," uvedl generální ředitel Red Group Barry Cullen.
    Developer nyní připravuje výběrové řízení na demolici starých průmyslových budov. Očekává, že územní rozhodnutí na přestavbu areálu získá začátkem příštího roku. V roce 2009 chce začít také stavbu první fáze projektu. V jejím rámci má vzniknout 100.000 metrů čtverečních moderních kanceláří a 1500 bytů. Na bývalých průmyslových pozemcích má být vybudováno také náměstí.
    "Projekt by měl být realizován ve třech stavebních fázích a dokončení plánujeme v horizontu pěti let," řekla ČTK mluvčí firmy Lucie Formandlová.
    Realitní odborníci vnímají projekt kladně. Podle Dušana Šťastníka z  realitní poradenské společnosti King Sturge je to jeden z nejambicióznějších developerských záměrů tohoto typu v metropoli. "Nespornou výhodou je lokalita, která je ideální pro vytvoření nové čtvrti s rezidenčním, ale i komerčním elementem," řekl ČTK Šťastník.
    Developerská a investorská společnost Red Group působí na českém trhu s nemovitostmi od roku 1992. V současné době realizuje projekty v Praze, Brně, Ostravě a Staré Boleslavi a připravuje dalších sedm projektů o celkové rozloze 300.000 metrů čtverečních.
    Walter Engines (dříve Motorlet) se specializuje na výrobu turbovrtulových motorů a leteckých certifikovaných komponent a provádění jejich generálních oprav. Dokončení převzetí firmy nedávno oznámila americká společnost GE Aviation.
Autor: ČTK, 14.07.08 20:15
Návštěvnost: 5441 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.