Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
schmidt hammer lassen architects navrhují ECOBAY v Estonsku

schmidt hammer lassen architects v současné době pracují na plánu zástavby poloostrova Paljassaare poblíž estonského Tallinu pod názvem ECOBAY. V lednu letošního roku zde se svým návrhem mezinárodní architektonickou soutěž.
Lokalita má díky svým dechberoucím výhledům na Baltské moře a blízkosti městského centra na jedné straně a přírodní rezervace na straně druhé velký potenciál pro budoucí rozvoj.
Záměrem je vytvořit moderní, multifunkční a různorodou zástavbu zahrnující bydlení, školy, lokální obchody, administrativu a jiné služby.
Při návrhu ECOBAY vycházeli autoři především z proncipů udržitelnosti. Například díky promíchání různorodých funkcí uvnitř komunity se zásadně snížily nároky na dopravu - většina nejdůležitějších cílů je dostupná pěšky nebo na kole. Zvažuje se i možnost vybudování nové linky tramvaje. V návrhu se počítá s využitím geotermální energie, energie z větru získané díky menším větrným farmám a energie, která vzniká jako přebytečná v nedaleké čističce odpadních hmot.
Dalším faktorem, který zajišťuje snížení spotřeby energie, je pečlivý návrh rozmístění a velikosti budov tak, aby byly maximalizovány solární zisky a zároveň minimalizovány tepelné ztráty kvůli přílišnému stínění. Díky tomu byla navržena zástavba s různorodou výškou.
Ačkoliv se navržený tvar bloků zdá až romanticky organický, vznikal zcela racionálně - reaguje na časté silné větry vanoucí z Baltského moře. Místo standardní urbanistické mřížky proto vznikl jakýsi systém dun, rozprostřených po celé lokalitě.
Developer ECOBAY OÜ plánuje zástavbu celé lokality o rozloze 481.000 m² během příštích 15-20 let. Poté zde bude žít nebo pracovat 6.000 lidí.
Na plánu ECOBAY se podílela kancelář schmidt hammer lassen architects ve spolupráci s Buro Happold Consulting Engineers a Møller & Grønborg.
Zdroj: schmidt hammer lassen architects
Vložil: Martin Rosa, 10.07.08 10:40
Návštěvnost: 5477 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.