Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Developer ECE hrozí arbitráží proti ČR

Praha - Developerská společnost ECE zvažuje mezinárodní arbitráž proti Česku kvůli údajnému poškozování investorských zájmů. Firma je nespokojená s rozhodnutím ministerstva pro místní rozvoj ve sporu ECE s firmou Multi Development při budování obchodních center v Liberci. Informovalo o tom Rádio Česko.
    ECE nesouhlasí s rozhodnutím ministerstva pro místní rozvoj, které zvrátilo předchozí vyjádření libereckého magistrátu a krajského úřadu a uznalo konkurenční Multi Development jako účastníka stavebního řízení. Poradní orgán ministerstva, takzvaná rozkladová komise, přitom doporučila ministerské rozhodnutí zrušit, informuje Rádio Česko.
    "Rozhodnutí ministra Jiřího Čunka je zřetelným a jasným důvodem k tomu, že Česká republika poškozuje naše investorské zájmy, a z toho důvodu jsme nuceni prostřednictvím našich zástupců připravit podklady pro mezinárodní arbitráž. Tento krok je vyvolán přístupem pana Čunka, který v naší záležitosti nerespektoval stanovisko odborníků ze své rozkladové komise, a neukončil řízení vyvolané účelově naším konkurentem," uvedl jednatel ECE Josef Tobek. Tiskový odbor MMR Rádiu Česko vzkázal, že ministr Čunek "nebude k této věci poskytovat rozhovor pro velkou zaneprázdněnost".
    ECE, která má německé vlastníky, uvedla, že do terénních úprav Galerie Liberec investovala zatím zhruba 400 milionů korun. A tuto částku by v arbitráži, pokud by musela stavební práce zastavit, také vymáhala.
    Společnost Multi Development s nizozemskými vlastníky, která staví obchodní centrum Fórum, získala stavební povolení jako první. Po pár měsících se však objevil konkurenční projekt společnosti ECE Galerie Liberec, který firma Multi napadla u libereckého magistrátu s tím, že ji znevýhodňuje. Neuspěla však ani po odvolání u krajského úřadu. Jako účastníka řízení společnost Multi uznalo až ministerstvo pro místní rozvoj.
    Samotné město Liberec považuje územní rozhodnutí za pravomocné. "Ta věc už je tak složitá, že se v ní prakticky nikdo nevyzná," uvedl liberecký primátor Jiří Kittner. "Stalo se to v podstatě válkou právníků, která, mám pocit, na skutečný stav nemá příliš velký vliv. Pro nás to znamená, že územní rozhodnutí je pravomocné. My prostě pokračujeme podle zákona a budeme čekat, co z toho vypadne, ale to už se asi nic jiného dělat nedá. ECE dneska, protože má stále pravomocné územní rozhodnutí, může požádat o stavební povolení a my budeme pokračovat v tom procesu vyřizování dále," dodal.
    Podle zjištění Rádia Česko se problém dostal až na Úřad vlády. Německý vlastník společnosti ECE Alexander Otto se obrátil dopisem na předsedu vlády Mirka Topolánka, aby celou záležitost prověřil.
Autor: ČTK, 07.07.08 12:15
Návštěvnost: 3872 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.