Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Novela stavebního zákona nejdříve za dva roky

Praha - Připravovaná velká novela stavebního zákona v  následujících dvou letech pravděpodobně světlo světa nespatří. Na diskusním setkání Žofínského fóra o stavebnictví to dnes řekl náměstek ministra pro místní rozvoj Miroslav Kalous.
    V současnosti se podle náměstka připravuje návrh novely zákona, který má být ještě dále podroben diskusi. Na začátku dubna přitom ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) podle tehdejšího sdělení Taťány Kaniové z  odboru komunikace ministerstva počítalo s vypracováním návrhu novely do konce června. Šlo by tak již o druhou novelu nového stavebního zákona, který platí od 1. ledna 2007.
    Ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek v dubnu při opětovném nástupu do funkce ohlásil, že příprava velké novely stavebního zákona bude patřit mezi jeho priority.
    Stavbaři nyní shromažďují připomínky ke změně zákona například prostřednictvím členských firem Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS). Svaz prosazuje například to, aby na každé stavbě nemusel být ustanoven autorizovaný stavbyvedoucí.
    Menší novela stavebního zákona během května prošla parlamentem a podepsal ji i prezident. Tato úprava umožnila například umístit stavbu v nezastavěné části obce, která nemá zpracovaný územní plán. Podle dosud platného zákona to možné nebylo.
Autor: ČTK, 24.06.08 14:25
Návštěvnost: 2722 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.