Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sdružení protestují proti stavbě garáží na Žižkově

Praha - Občanská sdružení a zástupci Strany zelených předají 26. června před jednáním zastupitelstva žižkovské radnici petice proti výstavbě garáží na Škroupově náměstí a v zahradě Základní školy Jarov. ČTK o tom informoval Ondřej Rut (SZ). Sdružení navíc připravují symbolické vysvědčení, kterým chtějí ohodnotit práci radnice.
    Petici proti garážím na Škroupově náměstí podepsalo 1014 občanů, proti výstavbě na Jarově 1215 občanů. Dalších 832 podpisů žádá projednání staveb na zastupitelstvu. "Máme za to, že místa, která radnice vybrala pro stavbu garáží, jsou zcela nevhodná, což je zřejmé i z negativního stanoviska pražské hygienické stanice," uvedla Ada Šatochinová, předsedkyně sdružení Žižkov 06.
    Zástupci organizací Žižkov 06, Ochránci Škroupova náměstí, Za evropský Jarov, Kauza3 a Strany zelených zároveň předají vedení městské části symbolické vysvědčení. Radnice dostane známky za komunikaci s veřejností, územní rozvoj nebo zavádění zón placeného stání. Sdružení už nyní naznačila, že by radnice mohla z některých předmětů "propadnout".
    Sdružení si stěžují především na špatnou komunikaci. "Radnice informuje občany o své činnosti a záměrech zcela nedostatečně a jednostranně. Současná podoba radničních novin je nepřijatelná, neexistuje zde jakákoli polemika, není zde prostor pro opoziční strany ani názory občanů," poznamenal Mirek Trejtnar z  organizace Kauza3, která vydává stejnojmenný internetový zpravodaj.
    Petiční akce údajně čtvrteční akcí neskončí, sdružení chtějí i nadále ve shromažďování podpisů pokračovat.
Autor: ČTK, 23.06.08 12:15
Návštěvnost: 3253 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.