Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nad modřanskou vinicí vznikla nová vyhlídka

Praha - Novou vyhlídku na soutok Vltavy a Berounky mají ode dneška v Praze 12. Takzvané Modřanské výhledy pokřtili zástupci městské části šampaňským z místní vinice. Celý projekt stál téměř 11 milionů korun, přičemž polovinu peněz jsme dostali od Evropské unie, řekla ČTK místostarostka Prahy 12 Hana Jandová.
    Návštěvníci najdou vyhlídku v místech, kde se setkávají ulice Nad Vinicí a Barunčina. Praha 12 tam zrekonstruovala přilehlé komunikace a kamennou viniční zeď. Tu doplnila kovaným oplocením. Zeď navazuje na areál vinice s viničním domkem, který je chráněnou kulturní památkou. Nechybí nové lavičky, stojany na kola i nová parkovací místa.
    Kromě výhledu na modřanskou vinici a soutok Berounky a Vltavy odtud mohou lidé dohlédnout do Komořan, Velké Chuchle, Zbraslavi a Radotína. Při příznivém počasí jsou vidět i  vysílač Cukrák a Brdy.
    Vyhlídková místa doplňují naučné tabule o  historii Modřan. "Návštěvníci si mohou porovnat dnešní výhled s fotografií, na které jsou zachyceny Modřany před 150 lety," poznamenala Jandová.
    Rekonstrukce začala v září loňského roku a stála 10,8 milionu korun. Polovinu částky získala Praha 12 z evropských fondů, dalších 2,7 milionů šlo ze státního rozpočtu.
Zdroj: Šárka Dvořáková
Vložil: ČTK, 18.06.08 15:20
Návštěvnost: 3578 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.