Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zlínská univerzita chce postavit vědeckotechnický park

Zlín - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně chce do města přilákat firmy zaměřené na informační technologie. Do dvou let chce vybudovat vědeckotechnický park zaměřený zejména na vývoj softwaru a otázky bezpečnosti. Objekt přijde na více než 300 milionů korun, škola na něj chce získat prostředky z Evropské unie. ČTK o tom informoval Jan Malý z rektorátu univerzity.
    Zlínská univerzita vychovává odborníky v oblasti výpočetní techniky; podle kvestora Alexandra Černého je však ve Zlíně pro takové odborníky málo příležitostí k uplatnění. Právě tuto nepříznivou situaci by měl vyřešit vědeckotechnický park. Vedení univerzity chce nové prostory nabídnout IT firmám, které poté využijí spolupráce s odborníky a studenty doktorských studijních programů Fakulty aplikované informatiky.
    Budova má vyrůst na zlínském sídlišti Jižní Svahy v těsné blízkosti Fakulty aplikované informatiky. V případě, že půjde vše podle plánu, stavět se začne již za rok, slavnostní otevření se zřejmě uskuteční o rok později.
    Letos univerzita otevřela vědeckotechnický park zaměřený na podniky zabývající se vývojem a inovacemi plastů a také potravinářstvím. Kompletní přestavba budovy, kterou Tomáš Baťa kdysi postavil jako internát pro své studenty, přišla na 225 milionů korun, z evropských fondů univerzita získala dotaci ve výši 142 milionů. Budova získala ocenění v celorepublikové soutěži Podnikatelský projekt roku 2007 v kategorii Vědeckotechnický park.
Autor: ČTK, 13.06.08 15:35
Návštěvnost: 3673 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.