Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Cena Chalupeckého má šest finalistů

Praha - Na prestižní ocenění pro umělce do 35 let, Cenu Jindřicha Chalupeckého, je nominováno šest výtvarníků. Po několika letech, kdy cenu dostaly mladé umělkyně, je v 19. ročníku ve finále soutěže šest mladých mužů. Jsou jimi Zbyněk Baladrán, Ondřej Brody, Radim Labuda, Tomáš Moravec, Jiří Skála a Evžen Šimera. ČTK to dnes sdělil Dan Merta z pořádající Společnosti Jindřicha Chalupeckého.
    Finalisty v Praze vybrala počátkem tohoto týdne mezinárodní porota z 62 výtvarníků a skupin, tedy nejvíce v dosavadní historii soutěže. Baladrán a Skála již byli mezi finalisty v roce 2004.
    Výstava prací finalistů se uskuteční v Domě pánů z Kunštátu v Brně ve dnech 22. října až 23. listopadu. Laureát pro letošní rok bude vybrán 4. listopadu, kdy se uskuteční i slavnostní vyhlášení v brněnské Redutě. V pořádání slavnostního ceremoniálu se podle tradice soutěže střídají Praha a Brno.
    Chalupeckého cena vznikla roku 1990 z podnětu Václava Havla, Theodora Pištěka a Jiřího Koláře. Chalupecký (1910 až 1990) s vypsáním ceny na sklonku svého života souhlasil s tím, že má povzbudit mladé umělce k větší aktivitě a umožnit jim přímý styk s výtvarným světem.
    Odměnou pro vítěze soutěže je šestitýdenní pobyt v rezidenčním centru v New Yorku, 100.000 korun na nový umělecký projekt nebo katalog a 50.000 korun na podporu dalšího tvůrčího rozvoje. Loni se 18. držitelkou ceny stala Eva Koťátková.
Autor: ČTK, 11.06.08 16:25
Návštěvnost: 5136 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
PRAŽÁCI SOBĚ - KONCEPTUÁL ÜBER ALLES de ardoise 12.06.08 08:31
Komentář, který nikdo nebude číst. Je to jedno. studentik 26.06.08 20:53
Četl jsem, jedno to není Tomáš Skalík 08.09.08 08:41
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.