Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Časopis TYPO v novém

Časopis TYPO zaměřený na typografii, grafický design a vizuální komunikaci slaví pět let své existence. První číslo roku 2008, přineslo řadu novinek: mění se obsahová struktura, formát časopisu, grafická úprava, papír a v neposlední řadě i periodicita – z dvouměsíčníku se stává čtvrtletník.

Zvyšuje se také objem informací, které časopis v jednom čísle přináší; jedenatřicáté číslo časopisu, které v nové úpravě právě vyšlo, má místo původních dvaatřiceti 84 stran ve formátu 230×250 mm.
Texty v časopise jsou nově rozděleny do dvou hlavních částí: v první najdou čtenáři stěžejní tematické články, v druhé pak kratší aktuální texty, recenze písem, drobné sloupky a postřehy přispěvatelů nebo informace ze soutěží a konferencí. Namísto úvodníku byly netradičně zařazeny do obsahu stručné anotace jednotlivých textů.

Tématem jednatřicátého čísla časopisu TYPO je korejský design s texty na míru připravenými nejvýznamnějšími jihokorejskými designéry a teoretiky typografie a designu. Čtenáři se tak mohou seznámit s historickým vývojem korejského písma, se současnými trendy v korejském grafickém designu a jeho nejvýraznějšími představiteli, s korejskou kaligrafií i s designem latinkových fontů kombinovatelných s písmem čínským, japonským a korejským

V následujících číslech časopisu TYPO se pak čtenáři mohou těšit na přehled současného italského grafického designu a typografie, designu v zemích visegrádské čtyřky či na dílo Jana Tschicholda.

Během letošního roku dozná zásadních změn i internetová podoba časopisu, dojde ke sloučení webu časopisu a stránek Typo.cz v jeden rozsáhlý moderní typografický portál, který bude doplněn o množství nových funkcí. Přibudou diskuse, online obchod, RSS, archivy atd. Časopis Typo je dvojjazyčný (veškeré texty jsou v češtině a angličtině), předplatné najdete na internetové stránce www.typo.cz/obchod, kde je i odkaz na nákup jednotlivých starších čísel.
Zdroj: Filip Blažek, filip@magtypo.cz
Vložil: Tisková zpráva, 10.06.08 11:40
Návštěvnost: 5069 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.