Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Firma chce postavit první most přes Rudé moře

Dubaj - Dubajská společnost Middle East Development plánuje postavit první most přes Rudé moře, který by spojil Jemen a Džibutsko. Celkové náklady na projekt, který kromě mostu bude zahrnovat i rozvoj příměstských oblastí v obou zemích, se odhadují na 200 miliard dolarů (3,2 bilionu Kč). Stavba by měla začít v příštím roce.
    Společnost Middle East Development by do celého projektu měla investovat nejméně deset miliard dolarů. Zbývající peníze chce získat od dalších investorů a finančních institucí, řekl dnes novinářům viceprezident společnosti pro technické záležitosti Isám Halabí. Middle East Development kontroluje saúdskoarabský podnikatel Tárik Muhammad bin Ládin, nevlastní bratr šéfa Al-Káidy Usámy bin Ládina.
    Most by měl být dlouhý 28,5 kilometru. Kromě aut po něm budou jezdit i vlaky a umožní i přepravu zemního plynu a vody. Jeho výstavba by měla trvat sedm až 15 let a vyžádá si 14 miliard dolarů. Městské projekty, po jednom na Jemenu a v Džibutsku, zahrnují výstavbu bytových a komerčních oblastí, zábavních center a nemocnice.
    Projekt již podle Halabího přilákal zájem několika firem, včetně amerických Bechtel a Hewlett-Packard, švédského Ericssonu a francouzské Veolia Environnement.
    Rodina bin Ládinů pochází z Jemenu, který je považován za jednu z nejchudších zemí mimo Afriku. Většina místních kmenů ale nerespektuje centrální vládu a dochází zde často k ozbrojeným střetům mezi vládou a povstalci, napsala agentura Reuters.
Autor: ČTK, 02.06.08 23:35
Návštěvnost: 4199 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.