Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kvalitní materiál přináší prostor pro tvorbu
Kvalitní materiál přináší prostor pro tvorbu

Společnost Deceuninck vyvinula nový unikátní materiál Twinson®, který v sobě spojuje kvalitativní vlastnosti dřeva a PVC. Materiál lze využít jak pro projekty teras, venkovních pochozích ploch, tak i pro venkovní obklady.
    Kompozitní materiál Twinson® vznikl spojením borovicového dřeva a polymeru PVC. Kombinuje tak nejlepší vlastnosti obou materiálů – díky PVC je vysoce pevný, voděvzdorný, odolný vůči hnilobě a hmyzu a nezarůstá mechem. Padesátiprocentní podíl dřeva Twinsonu zase dává přirozený vzhled.
    Široké použití materiálu Twinson® jak pro vnější, tak pro vnitřní aplikace, stejně jako zajímavé možnosti jeho modelování do nejrůznějších geometrických tvarů, přinášejí do přípravy projektů novou zajímavou alternativu tvrdým dřevům. Velkou předností materiálu Twinson® jsou nízké nároky na údržbu venkovní plochy bez potřeby každoročního olejování a preparace. Díky neklouzavému povrchu je také vhodným obkladovým materiálem pro okraje bazénů.
     Tvůrci projektů jistě ocení i barevnou škálu odstínů, ve kterých je materiál nabízen. Vybrat si mohou z mandlově béžové, olivově zelené, meruňkově hnědé, lískově hnědé, kůrově hnědé, drnově hnědé, lékořicově černé a kamenně šedé. Každý si tedy může zvolit vhodný odstín tak, aby dokonale ladil s okolním prostředím.
    Pohledem ekologa je Twinson® naprosto vyhovující, neboť je stoprocentně recyklovatelný, a borovicové dřevo, které je součástí materiálu, má původ v trvale obnovovaných lesích a nikoliv v ohrožených deštných pralesech, jako je tomu u tvrdých dřev.
    Díky své kvalitě, trvanlivosti a pevnosti je materiál Twinson® vynikající alternativou tvrdým exotickým dřevům a architektům a projektantům přináší nejen svobodu tvorby, ale také spokojené zákazníky.

Technické vlastnosti materiálu

Materiál Twinson® vyniká svým extrémně nízkým lineárním rozpínáním (0,023 mm/m.°C, podle ISO 11359-2) a omezeným ohybem (E-modul: 4500-6000 N/mm˛ podle EN310). Terasy z materiálu Twinson vykazují velmi nízkou absorbci vody (0.3-0.5 % po 24 hodinách podle EN317) a patří do nejlepší třídy životnosti (třída 1 podle EN350).

Více informací naleznete také na www.deceuninck.cz.


Zdroj: Deceuninck
Vložil: Tisková zpráva, 09.06.08 00:05
Návštěvnost: 6099 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.