Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Radní: Výstavba v Bubnech olympijskou vesnici neohrožuje

Praha - Výstavba v Bubnech v sedmé pražské části, kterou plánuje společnost Orco, neohrožuje plány magistrátu na vybudování části olympijské vesnice. ČTK to dnes řekl radní Martin Langmajer (ODS). Developerovi by nemusel v cestě stát ani územní plán, který zatím nedovoluje na území stavět. Změnu totiž podporuje jak radnice Prahy 7, tak magistrát.
    "Změnu územního plánu rozhodně podpoříme," uvedl Langmajer. Ze studie ředitele útvaru rozvoje města Bořka Votavy, který měl kolizi obou plánů prozkoumat, také vyplývá, že výstavba by neohrožovala olympijský záměr. "Pokud by se stavěl olympijský stadion v Letňanech a nevešel se tam celý kampus, tak by tam měla být jeho část," vysvětlil Langmajer. Orco se svými plány také minulý týden navštívilo primátora Pavla Béma (ODS).
    Bubny jsou jedna z možností pro výstavbu olympijské vesnice, další jsou v Letňanech, Čakovicích a Kbelích. Zpráva společnosti Kolpron z roku 2007 ale hodnotila bubenskou variantu jako nejnákladnější, upozorňovala také na možný nesoulad mezi záměry vlastníka a hlavního města. Kladem by byla naopak blízkost centra.
    Se změnou územního plánu souhlasí také radnice Prahy 7. "Návrh společnosti, která je majoritním vlastníkem pozemků v dané lokalitě, se z velké části shoduje se záměry, které ve vztahu s daným územím schválilo zastupitelstvo Prahy 7," uvedl starosta Marek Ječmének. Orco musí ale provést některé úpravy. "Podle našich představ by zde mělo vzniknout smíšené městské jádro s centrální parkovou plochou, které bude přirozeně propojovat Dolní Holešovice a Letnou," dodal Ječmének.
    Změna územního plánu je rozumná i podle zastupitele Prahy 7 Ondřeje Mirovského (Strana zelených). Obavu má ale o památkově chráněné železniční budovy. "Cílem investora je zrušit památkovou ochranu budov, což by umožňovalo jejich zbourání," řekl ČTK Mirovský. Další otázkou podle něj je, jak vyřešit železniční propojení centra s letištěm. "Ideální by bylo umístit ji (železnici) pod zem, ale kříží se to s metrem," dodal Mirovský. Zelení by také byli neradi, kdyby v Bubnech vznikla čtvrť exkluzivního bydlení s výškovými budovami. Místo nich by tam rádi viděli také startovací byty nebo byty pro seniory.
    Orco zaplatilo za 25 hektarů parcel 1,1 miliardy korun. Firma zvítězila ve výběrovém řízení na prodej drážních pozemků Správy dopravní železniční cesty. V Bubnech chce vybudovat byty, oddechové plochy, sportoviště, obchodní i kancelářské prostory. Developer počítá také s výstavbou nemocnice a vysokoškolského areálu.
    Podle Mirovského se dá předpokládat, že plány developera se nebudou líbit některým místním obyvatelům. "Do dalších 15 let to bude největší kolbiště místních občanů s investorem o to, co tam má a nemá být," dodal Mirovský. Je to podle něj ale pochopitelné, protože výstavba velmi výrazně změní Prahu 7, je to podle něj také jedna z největších rozvojových ploch ve střední Evropě.
Zdroj: Tereza Měrtlová
Vložil: ČTK, 30.05.08 15:55
Návštěvnost: 6075 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
jj Vích 30.05.08 19:53
Vyjmutí nádražních budov ze seznamu památek ? 30.05.08 22:26
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.