Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zámek ve Fulneku byl vydražen za 10,8 milionu

Fulnek (Novojíčínsko) 27. května (ČTK) - Zámek ve Fulneku na Novojičínsku byl dnes vydražen za 10,8 milionu korun. Vyvolávací cena činila osm milionů, podle znalce je hodnota dominanty šestitisícového města 15 milionů korun. Nový majitel zatím nechtěl zveřejnit jméno ani své záměry s památkově chráněným areálem, peníze musí uhradit do dvou měsíců.
    O areál v dražbě bojovali dva zájemci. Dosavadním majitelem zámku byla Správa Lesů Fulnek, kterou vlastní Rostislav Špaček. Zámek získal v restituci a začal s rekonstrukcí. Na údržbu a další opravy památky ale nemá peníze.
    "Je to sice soukromý majetek, ale zámek nám samozřejmě jako dominanta Fulneku není lhostejný. Osobně se domnívám, že když by získal nějakého šikovného majitele, který by do něj uměl investovat, tak to pro město může znamenat i nové pracovní příležitosti," uvedl nedávno starosta Fulneku Josef Dubec.
    Zámecký komplex leží severovýchodně od historického jádra města. Skládá se ze dvou částí - Horního zámku a mladšího, takzvaného Dolního zámku. Dnešní podoba vznikla začátkem 19. století po rozsáhlém požáru. V lokalitě stál zřejmě již ve 13. století gotický hrad, který byl v 16. století přestavěn na dvoupatrový renesanční zámek.
    Podle odborníků se většinou podobné areály prodávají obtížně. Dokazuje to například barokní zámek v Kupařovicích na Brněnsku, který byl v dražbě už několikrát a pokaždé bez úspěchu. I některé další objekty leží v nabídkách realitních kanceláří poměrně dlouho. Možnosti jejich využití totiž nejsou velké, některé zámky se dají přebudovat například na hotel, ne vždy je to ale zajímavá investice.
Autor: ČTK, 27.05.08 11:15
Návštěvnost: 4463 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.