Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nizozemská firma kupuje zemědělskou půdu na Pelhřimovsku

Jihlava - Nizozemská společnost Bohemen Vastgoed Twee začala skupovat zemědělskou půdu na Pelhřimovsku. Nyní již vlastní několik set hektarů v katastru obcí Libkova Voda a Vlásenice-Drbohlavy, o další pozemky má zájem. Podle dnešního Jihlavského deníku Nizozemci uvádějí, že chtějí v regionu vybudovat velký zemědělský podnik. Vlastníkům půdy za metr čtvereční písemně nabízejí až devět korun. Konkurence Nizozemců se nelíbí tamním zemědělským podnikům.
    "Nenechte se vmanipulovat do rozhodnutí, které by vás mohlo jednou mrzet," varoval prostřednictvím listu jednatel zemědělského družstva v  Černově Milan Křížek. V ČR je téměř pravidlem, že na polích hospodaří někdo jiný než jejich vlastník. Zemědělské podniky mají většinou uzavřeny několikaleté nájemní smlouvy.
    Jednatel společnosti s nizozemským kapitálem Pierre Philippe Möller uvedl, že důležitost zemědělského sektoru v Evropě stoupá. "Česká republika má vhodnou půdu pro rozvoj farmářství a také vhodnou zeměpisnou polohu pro export potravin," zdůvodnil záměry firmy.
    Cena půdy rok od roku stoupá. Deník uvádí, že výhodnější podmínky pro nájem a odkup chtějí vlastníkům nabídnout i zemědělská družstva na Pelhřimovsku.
    Podle údajů v obchodním rejstříku firma s nizozemským kapitálem vznikla loni v červenci jako obchodní společnost s ručením omezeným.
Autor: ČTK, 26.05.08 12:55
Návštěvnost: 4476 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.