Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Boleslavská nemocnice postaví tři nové pavilony

Mladá Boleslav - Výstavbu tří nových pavilonů chystá mladoboleslavská Klaudiánova nemocnice. Projekt, který by měl být dokončen do dvou let, sice výrazně nezvýší počet lůžek, ale měl by nemocnici podstatně zmodernizovat, řekl dnes novinářům ředitel Ladislav Řípa.
    V areálu nemocnice vyroste mimo jiné interní pavilon, jehož součástí bude především urgentní interní příjem a gynekologické a porodnické oddělení. "Interní příjem bude mít kapacitu takovou, aby byl připraven řešit i hromadná neštěstí," podotkl Řípa. Do současných prostor gynekologie se poté nastěhuje dětské oddělení.
    Nově bude řešeno i parkování, kterému by měl výrazně pomoci nový šestipodlažní parkovací dům. Ten bude mít kapacitu asi 270 stání, což je dvojnásobek proti současnému stavu. "Je předpoklad, že by to mělo stačit celému provozu nemocnice," řekl ředitel. V budově parkoviště bude také nová lékárna, v přízemí supermarket a na střeše přistávací plocha pro vrtulníky.
    Poslední novou stavbou bude dvoupodlažní administrativní budova. Do současných kanceláří se poté nastěhuje onkologie, pro kterou byly nynější kancelářské prostory původně určeny. "Je levnější postavit nové kanceláře, než stavět novou onkologii, pro kterou už máme vlastně prostory přichystány," podotkl Řípa. V přízemí nové budovy by měly být obchody.
    Právě obchody v administrativní budově a supermarket v parkovacím domě by měly být výrazným zdrojem financí. "Na tyto dva objekty si vezmeme komerční úvěr. Parkovací dům by měl ročně generovat pětimilionový zisk, takže z toho splácení pokryjeme," vysvětlil ředitel.
    Sedmipodlažní interní pavilon, který bude nejdražší stavbou, bude financován z úvěru z 85 procent dotovaného krajem. "Zbylých 15 procent je na nemocnici a myslím, že to budeme schopni do 15 let splatit," podotkl Řípa. Celkové náklady projektu by měly dosáhnout asi 654 milionů korun.
    Nemocnice vypíše před prázdninami výběrové řízení na dodavatele stavby. "Máme podmínku, abychom během stavebních prací nemuseli nic platit. Vše bude uhrazeno až po výstavbě," dodal ředitel. Stavět by se mělo podle předpokladů začít letos v říjnu, hotovo má být v roce 2010.
Autor: ČTK, 22.05.08 17:05
Návštěvnost: 3234 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.