Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Příbramské nádraží se má do dvou let změnit v moderní terminál

Příbram - Autobusové nádraží v Příbrami se má do dvou let změnit v moderní dopravní terminál. Náklady na jeho přestavbu se odhadují na 63 milionů korun, z toho 58 milionů korun by měla pokrýt evropská dotace a zbytek město ze svých zdrojů. Radnice v létě vypíše nové výběrové řízení na dodavatele stavby, která by pak měla začít na podzim, sdělil dnes ČTK místostarosta Petr Kareš.
    Na nádraží vznikne multifunkční budova s moderním sociálním zařízením, místností pro matky s dětmi, výtahem pro invalidy, služebnou městské policie, stánkem s občerstvením a infoboxem. Terminál propojí městskou hromadnou, autobusovou a vlakovou dopravu.
    Projekt počítá se zrušením autobusových zastávek v ulici Československé armády. Na jejich místě vznikne 66 parkovacích míst a nový zastávkový záliv pro MHD. "Dále plánujeme zřídit v areálu nádraží kamerový systém, který přispěje ke zvýšení bezpečnosti," dodal Kareš.
    Přestavbu nádraží radnice připravuje několik let. Už jednou na ni město dostalo evropskou dotaci, kvůli neúměrnému navýšení plánovaného rozpočtu ale výběrové řízení na dodavatele zrušilo a dotaci vrátilo. Na projekt o rozpočtu 76 milionů korun tehdy dostalo dotaci 40 milionů korun, zbylých 36 milionů korun by muselo uhradit z vlastních zdrojů.
Autor: ČTK, 22.05.08 16:55
Návštěvnost: 3922 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.