Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na severním okraji Brna stojí nová rozhledna

Brno - Novou rozhlednu mohou zájemci navštívit na Ostré horce v  Brně-Soběšicích. Je první stavbou svého druhu v brněnských příměstských lesích. Z věže se nabízí pohled na severní část města a nedaleký Moravský kras. S  nápadem postavit rozhlednu přišli soběšičtí nadšenci, nakonec ale nesehnali dost peněz. Projekt pak převzalo Brno, které problémy vyřešilo.
    "Nyní již zbývá jen v okolí rozhledny umístit lavičky. Vstup na ní je zdarma," řekl dnes ČTK náměstek brněnského primátora Ladislav Macek. Vyhlídková věž byla sice postavena už koncem loňského roku, otevřena ale byla až o několik měsíců později kvůli čekání na kolaudaci a vyřízení dalších úředních formalit.
    Věž je přibližně 12 metrů vysoká. Stojí nedaleko cenné technické památky, kterým je první zeměměřičský bod na území někdejšího Rakouska-Uherska na vrchu Strom v  Soběšicích.
    Rozhlednu, která na Ostré horce stávala už v době, kdy vrchol ještě nepokrýval les, se rozhodli obnovit starousedlíci ze Soběšic, takzvaná Soběšická garda. Stavba měla být původně hotova na podzim 2005. Kvůli problémům s pozemky se to nezdařilo.
    Soběšičtí později zjistili, že projekt je nad jejich finanční síly. Pomohlo město Brno, které záměr převzalo a projekt, který přišel přibližně na 1,6 milionu korun, doplatilo.
Zdroj: Vladimír Klepáč
Vložil: ČTK, 30.04.08 14:50
Návštěvnost: 5576 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Doporučuji keyman 30.04.08 23:00
Výhled Pedos 06.06.08 16:47
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.