Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Tendr na projekt opravy vily Tugendhat byl chybný

Brno - Tendr na projektanta vily Tugendhat byl chybný, brněnský magistrát měl vyřadit vítězné sdružení firem. Po brněnském krajském soudu, který na nesrovnalosti upozornil už předloni, to uvedl i Nejvyšší správní soud (NSS). Nevyhověl kasačním stížnostem antimonopolního úřadu, který tendr v minulosti posvětil, a vítězům soutěže. ČTK to dnes sdělila mluvčí NSS Sylva Dostálová. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) musí vydat nové rozhodnutí, které se bude řídit názorem soudů.
    Architekti, kteří si na tendr stěžovali, teď chtějí počkat, jak se město k rozsudku postaví. Teprve pak zváží další kroky, uvedl člen projekčního týmu Jindřich Škrabal. Město ale zatím o zrušení původního tendru z roku 2003 neuvažuje, přesto si nechalo zpracovat dvě nezávislé právní analýzy, řekl dnes ČTK náměstek brněnského primátora Ladislav Macek (ČSSD). Mají určit, zda může radnice k rekonstrukci použít projekty sdružení vedené firmou Omnia. Právě toto sdružení podle soudů nesplnilo podmínky soutěže.
    Vila, která je na seznamu světového dědictví UNESCO a od roku 1994 patří městu Brno, čeká na generální opravu už několik let. Rekonstrukce se má týkat téměř všeho, včetně staticky narušených základů. Projekt stál město devět milionů korun. Důležité ale je, s jakou cenou za rekonstrukci jednotlivé týmy projektantů kalkulovali. Omnia mluvila o 200 milionech Kč. Architekti Ludvík Grym, Jan Sapák a Jindřich Škrabal ale ve společném projektu, který skončil druhý, tvrdí, že by šly opravy zařídit levněji.
    Vítězný projekt na rekonstrukci je hotový a odevzdaný, Omnia dokončila i změny ve statické části, které požadovali památkáři, uvedl vedoucí projektant Omnie Vítek Tichý. "Nejsem toho názoru, že by z toho všeho mělo mít za následek zrušení smlouvy o  dílo mezi městem a vítězným sdružením," uvedl Macek. Přesto si chce počkat na názory právníků. Škrabal požaduje, aby město zrušilo výsledky výběrového řízení a z desítky uchazečů vybralo vítěze znovu.
    Právě Sapák, Škrabal a Grym u  ÚOHS požadovali vyřazení vítězného sdružení firem Omnia, Archatt a Archteam z  výběrového řízení hned v roce 2003. Společnosti neměly v obchodním rejstříku zapsány činnosti, které by jim umožňovaly projekt připravit. Potřebné kvalifikační předpoklady prokázali pouze subdodavatelé, které si společnosti najaly.
Zdroj: Lukáš Sapík
Vložil: ČTK, 30.04.08 14:35
Návštěvnost: 4962 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.