Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostrov hodlá v Paláci princů vybudovat městskou knihovnu

Ostrov (Karlovarsko) - V historickém objektu Paláce princů chce město Ostrov vybudovat novou městskou knihovnu. Měla by nahradit nevyhovující prostory současné knihovny, která je od roku 1961 v budově původně postavené jako cukrárna. Město nyní chystá podklady, aby mohlo požádat o dotace z Evropské unie nebo státního rozpočtu. Náklady na rekonstrukci budovy a vybudování knihovny jsou odhadovány na několik desítek milionů korun. ČTK to dnes řekl starosta Jan Bureš.
    Současná městská knihovna má k dispozici jen 180 metrů čtverečních. Přitom by potřebovala podle příslušných norem až 800 metrů čtverečních. Situaci by nevyřešila ani případná rekonstrukce spojená s dostavbou stávající knihovny, uvedla její ředitelka Irena Leitnerová. "Palác princů byl původně majetkem Karlovarského kraje. Loni nám ho bezúplatně převedl včetně sousedního zámku za Základní školu Klínovecká. Z ní chce kraj vytvořit multifunkční vzdělávací centrum," poznamenal Bureš.
    Pro Palác princů v  současnosti město připravuje projekt jeho využití. Objekt byl geodeticky zaměřen, začal i mykologický průzkum, stavebně historický a další stavebně technické průzkumy, uvedla vedoucí odboru rozvoje a územního plánování města Alexandra Fürbachová. "Začalo také zpracování dokumentace pro stavební povolení. Chystáme rovněž ve spolupráci s památkáři archeologický a restaurátorský průzkum paláce," konstatovala.
    Město má velké plány i se sousedním zámkem, který zatím využívá střední škola. Měla by se sem přestěhovat radnice a tento záměr je už zapracován do strategického plánu rozvoje města. Historické jádro města Ostrova je od roku 1989 postupně obnovováno jak z veřejných, tak i soukromých zdrojů. "Přesun radnice i knihovny do této části by vedl k jejímu oživení. Na ztrátu zájmu veřejnosti o staré město upozorňují místní obyvatelé i  podnikatelé," dodala Fürbachová.
Zdroj: Vladimír Meluzín
Vložil: ČTK, 25.04.08 01:40
Návštěvnost: 4873 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
Vedi jiz, na koho se obratit ? takyfanda 25.04.08 07:55
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.