Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vyhlášení soutěže o urbanistickou podobu Rue de la Loi a jejího okolí

Úřady regionu hlavního města Bruselu v úzké spolupráci s Evropskou komisí a městem Brusel vyhlašují velkou soutěž o novou urbanistickou podobu evropské čtvrti. Soutěž se týká oblasti kolem rue de la Roi mezi vnitřním městským okruhem a chaussée d´Etterbeek.

Cílem této soutěže je vytvořit takovou urbanistickou podobu, která spolu se silnou symbolikou místa nabídne příjemné veřejné prostory, upřednostní nemotorizovaný způsob přepravy a veřejnou dopravu a počítá s vysoce kvalitními ekologickými stavbami velké architektonické hodnoty.
Projekt je v souladu s cíli stanovenými v aktuálním Rámcovém plánu pro evropskou čtvrť (pozn.: tento rámcový plán bude schválen regionálními orgány v průběhu měsíce dubna). Jde v něm o přeměnu zóny v oblast šetrnou k životnímu prostředí, která skloubí hlavní evropské a mezinárodní správní centrum v regionu s rozmanitou bytovou zástavbou, kulturními zařízeními i jinými místy pro trávení volného času. Kromě toho reaguje na společné přání regionálních úřadů a Evropské komise reorganizovat prostory Evropské komise po obou stranách rue de la Loi a zároveň posílit funkční a sociální různorodost oblasti.
Tento ambiciózní projekt stavebních úprav počítá s racionalizací a soustředěním útvarů Komise podél rue de la Loi, což by vedlo k nárůstu kancelářských ploch Komise v oblasti ze 170 000 m2 na 400 000 m2. Cílem je dosažení vyšší hustoty zástavby v oblasti zvýšením poměru počtu pater na danou plochu ze 4,5 na 8,0.

Podrobnosti soutěže

Zadavatelem je Ministerstvo regionu hlavního města Bruselu, správa územního plánování a bydlení, ředitelství pro studie a plánování. Toto ředitelství soutěž vyhlašuje, bude na základě stanovisek poskytnutých poradním výborem (který tvoří dva zástupci regionu, dva zástupci města Brusel, dva zástupci Evropské komise a sedm mezinárodních odborníků vybraných z 27 členských států EU) přijímat rozhodnutí a pod svým dozorem zajistí zdárný průběh soutěže. V souladu s podmínkami soutěže budou její výsledky zveřejněny.
Podmínky týkající se organizace a plánování soutěže byly zveřejněny v Moniteur belge a v Úředním věstníku Evropské unie. Jsou k dispozici na adresách: http://www.ejustice.just.fgov.be/bul/bulf.htm (ref. 004445, vyd. 02/04/2008) a http://ted.europa.eu (ref. 88087, vyd. 03/04/2008).

Předběžný časový rozvrh:

Vyhlášení soutěže: 3. dubna 2008
Podávání přihlášek: 30. května 2008
Výběr tří až pěti účastníků: 30. června 2008 (na základě návrhu poradního výboru)
Předložení nabídek třemi až pěti účastníky: 30. září 2008
Udělení zakázky vítězi: 3. listopadu 2008 (na základě návrhu poradního výboru)
Další vývoj projektu (doladění urbanistické podoby): 15. listopadu 2008 až 15. března 2009


Zdroj: Martin Stašek, Zastoupení Evropské komise v České republice
Vložil: Tisková zpráva, 23.04.08 10:50
Návštěvnost: 3340 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.