Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V květnu vyjde první kniha z nové edice o Slezské Ostravě

Ostrava - Nová kniha přibližující vznik radnice Slezské Ostravy bude už během května k dostání v knihkupectvích. Publikace je součástí plánované edice Architektonické ikony Slezské Ostravy, která by měla ve čtyřech knihách představit některé architektonické památky v tomto městském obvodu, řekl dnes ČTK autor knihy Martin Strakoš.
    Podle Strakoše o architektuře sousední Moravské Ostravy vyšla již řada publikací, zatímco Slezská Ostrava je trochu opomíjená. "V představě návštěvníků města i samotných Ostravanů je takovým obvodem nepříliš vábným, spojeným s průmyslem," vysvětlil Strakoš. Dodal, že cílem bylo také vytvořit obsahově i formálně kvalitní knihu, kterých na Ostravsku nevzniká mnoho. "Vychází i knihy některých obvodů, ale třeba se rezignuje na typografickou kvalitu nebo na práci s písmem či obrazem, bývá tam spousta chyb," uvedl Strakoš.
    První kniha je podle Strakoše věnována radniční budově především proto, že je to ústřední budova, která vždycky symbolizovala práva a samostatnost určitého sídla. Kniha by měla popularizační formou, ale s důrazem na odbornost, přiblížit čtenářům historické skutečnosti a památku jako takovou. Publikace je proto doplněna řadou fotografií, plánů a náčrtků, je do ní vložen například i reprint jednoho čísla časopisu Architektonický obzor se soutěžními návrhy radniční budovy. Následovat by měla publikace zaměřená na památku funkcionalistické architektury - vilu Eduarda Lisky. Bude v ní zaznamenán vývoj vily od konce 19. století do poloviny století minulého.
    Vydání první publikace, nazvané Radnice Slezské Ostravy jako vychýlený svorník mezi tradicí a moderností, finančně podpořil i městský obvod Slezská Ostrava. Kniha vyjde v nákladu 500 kusů, z toho 100 číslovaných exemplářů bude mít kovový hřbet.
Zdroj: Martina Kubíčková
Vložil: ČTK, 21.04.08 14:40
Návštěvnost: 5108 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.