Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Werichova vila v Praze 1 se otevře veřejnosti příští rok

Praha - Takzvaná Werichova vila na Kampě v Praze 1 se otevře veřejnosti příští rok. Nejprve je nutné dokončit její opravu, která začala po povodni před šesti lety. Stavební práce by měly být zahájeny co nejdříve, řekl dnes novinářům starosta první městské části Petr Hejma (ODS). Vilu bude mít v  pronájmu Nadace Jana a Medy Mládkových, která tam zřídí kulturní stánek věnovaný odkazu Jiřího Voskovce, Jana Wericha a básníka Vladimíra Holana.
    Předběžnou nájemní smlouvu s nadací schválili zastupitelé po několikaměsíčních diskusích v úterý. Podle starosty má být uzavřena do poloviny května. "Rekonstrukci zahájíme bez prodlení. Mám velký zájem na tom, aby to bylo co nejdříve," uvedl Hejma.
    Dokončení oprav, jejichž hodnota se odhaduje na 20 milionů korun, zajistí radnice. Podle Hejmy ale bude s nadací úzce spolupracovat.
    O smlouvě jednali zastupitelé poprvé v lednu, tehdy ji neschválili. V úterý rozhodli opačně. Nadace má dostat vilu na 40 let a zaplatit jednorázově nájemné 23,8 milionu korun a dále platit korunu denně. Nejprve by měla složit 2,5 milionu korun a zbytek doplatit po rekonstrukci.
    Podle záměru by se měly v přízemí vily konat projekce, divadelní představení i různé diskuse. V patrech mají být dva byty, jak již dříve rozhodla radnice, a také archiv a badatelna. V jednom z bytů chce Mládková bydlet.
    Takzvaná Werichova vila byla poškozena při povodni v roce 2002. Radnice už dala do oprav 18,5 milionu korun. Budova se v minulosti snažila pronajmout ve třech soutěžích, podařilo se to teprve nyní.
Autor: ČTK, 16.04.08 13:50
Návštěvnost: 6361 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.