Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
První parkovací dům postaví Brno v Panenské ulici

Brno - Hromadné garáže v Panenské ulici vedle budovy brněnského magistrátu budou prvním parkovacím domem, jímž chce město řešit palčivou situaci s parkováním v centru. Dům by měla stavět firma Brno Parking, v níž má město třicetiprocentní majetkový podíl. Radnice poskytne pozemek. Do měsíce se chce město s investorem dohodnout na pravidlech provozování budoucího domu a také na tom, jak se podělí o zisk z parkovného, řekl dnes novinářům primátor Roman Onderka.
    "Brno je připraveno jednat o tom, že tento parkovací dům postaví soukromý subjekt, bude ho provozovat po určitou dobu a následně město Brno z něj bude profitovat bez toho, aniž by kromě zmíněného pozemku do něj investovalo další prostředky," řekl Onderka.
    Jednou z možností je, že zisk z parkovného by zpočátku připadal firmě. Až by od motoristů vybrala peníze, které do stavby vložila, dělila by se o vybrané parkovné s městem.
    Stavba by mohla začít nejspíš příští rok; je na ni vydáno platné územní rozhodnutí.
    V centru Brna nyní chybí tisíce parkovacích míst. Na povrchu by jich přitom mělo ještě ubývat - radnice chce mít klidovou zónu bez aut například z Moravského nebo Dominikánského náměstí, kde dnes denně stávají stovky vozů.
    Asi před třemi lety přišlo minulé vedení radnice s nápadem zbudovat kolem historického jádra města devět parkovacích domů se 4500 místy. Projekt se pak zbrzdil. Úředníci zvažovali, zda by na stavbu nešlo použít evropské peníze. Zjistili, že je to možné, ale za přísných podmínek. Spolufinancování z evropských fondů by činilo nejvýše 37 procent, navíc pět let po zahájení provozu by se veškeré vybrané peníze musely začít do Bruselu vracet. Proto Brno možnosti dotace nejspíš nevyužije.
    Druhým parkovacím domem, který Brno hodlá v centru postavit, budou garáže pod parčíkem u Janáčkova divadla. Jejich stavba bude součástí projektu rozsáhlé rekonstrukce divadla za 1,2 miliardy korun. Stavební práce mají začít příští rok.
Autor: ČTK, 09.04.08 15:40
Návštěvnost: 8587 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.