Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Autodesk posiluje své globální vzdělávací programy a partnerství
Autodesk posiluje své globální vzdělávací programy a partnerství
Nová centra excelence na rozvíjejících se trzích, rozšířená sponzorství a nové programy nabízejí slibnou budoucnost pro další generaci nápaditých návrhářů

Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu, oznámila na své regionální tiskové konferenci Autodesk World Press Days Europe 2008 rostoucí aktivity a podporu globálních vzdělávacích programů a sponzorství prostřednictvím nových Center of Excelence (COE) v Číně, Indii a Rusku, nová a rozšířená partnerství se vzdělávacími organizacemi a růst komunity Student Engineering and Design na více než 225 000 studentů a pedagogů po celém světě. Vzhledem k hrozícímu nedostatku kvalifikovaných inženýrů v USA a poptávce po kvalifikovaných pracovnících v rychle se rozvíjejících zemích je Autodesk odhodlán podporovat pedagogickou práci při přípravě další generace profesionálních návrhářů.

„Stále více konkurenční svět vyžaduje nejlepší talenty světa, a proto je Autodesk odhodlán více než kdy předtím inspirovat a připravovat další generaci návrhářů,“ řekl Paul Mailhot, senior ředitel celosvětového vzdělávacího programu společnosti Autodesk. „Chtějí-li dnešní studenti uspět na globálním pracovním trhu budoucnosti, musí být zběhlí v technologiích, s nimiž pracují profesionálové v praxi. Také musí být schopni efektivně spolupracovat napříč různými disciplínami, časovými pásmy a kulturami.“

Návrh se prosadil jako konkurenční výhoda, což nutí návrháře, aby neustále přicházeli s novými inovacemi, pracovali v globálních týmech a spolupracovali napříč různými obory. Aby pomohl studentům návrhářských oborů vyhovět těmto očekáváním, navázal Autodesk dlouhodobá partnerství s předními vzdělávacími institucemi světa a založil více než 14 kompetenčních center v rozvíjejících se zemích, jako je Indie, Čína a Rusko. Tato centra poskytují pedagogům a studentům nástroje pro digitální navrhování, víceoborové a projektově založené studijní programy a nejmodernější technické vybavení pro zkoumání a úspěšné řešení nových výzev na poli navrhování. Instituce, které centra COE hostí, jsou národními lídry ve svých oborech a mají přímý vliv na školství, státní správu a průmysl.

Každé kompetenční centrum je přizpůsobeno potřebám studentů a zákazníků v daném regionu. Toto přizpůsobení je možné díky hloubce a rozsahu průmyslových řešení a odbornosti Autodesku a díky mnohostranné podpoře, kterou Autodesk poskytuje prostřednictvím financování, nejmodernějšího softwaru, výzkumu a poradenství.

V zemích, jako je Rusko, Brazílie a Korea, byly navázány vztahy s dalšími předními vzdělávacími institucemi s cílem otevřít další školicí zařízení a centra excelence. Autodesk také spolupracuje s neziskovými organizacemi na zajištění financování, softwaru a zdrojů pro vzdělávání a inspirování studentů prostřednictvím projektově založených školení a atraktivních, praktických technických soutěží. V poskytování základny pro akademický a profesionální úspěch studentů středních a vysokých škol dosáhl Autodesk velkého pokroku.

Vzdělávací iniciativy v České republice

Úsilí společnosti v oblast vzdělávání v České republice zahrnuje:

  • Autodesk Academia Program, což je program spolupráce Autodesku s akademickou sférou v oblasti návrhu správy a sdílení dat. Od roku 1999 dosud se stalo 73 českých a slovenských škol držiteli statutu Autodesk Academia a několik tisíc studentů prošlo technickou výukou s podporou některého softwarového produktu společnosti Autodesk™ pod vedením certifikovaných učitelů. Autodesk Academia Program posiluje individuální přístup a péči o studenty, zvyšuje jejich dovednosti, uplatnění na navazujících odborných školách, připravuje studenty na vstup do praxe.
  • Spolupráce s letní školou umění ArtCamp, který pořádá v rámci rozvoje mezinárodní spolupráce Ústav umění a designu Západočeské univerzity v Plzni. S využitím produktů AliasStudio či SketchBook Pro od společnosti Autodesk se do tajemství digitálního designu mohli ponořit účastníci třetího ročníku letní školy, který proběhl v červenci 2007. Jedním z kurzů, byla Digitální kresba a malba, jež ukázala současné možnosti počítačových nástrojů v této oblasti. Jedním z vyučujících tohoto kurzu byl Michal Jelínek, Senior Design Consultant ze společnosti Autodesk a současně přední současný automobilový designér.
  • Soutěž Revit Open, kterou společnost Autodesk společně s Kabinetem modelového projektování Fakulty architektury ČVUT (MOLAB) vyhlásila pro studenty vysokých škol s architektonickým nebo stavebním zaměřením v České a Slovenské republice. Cílem bylo vytvořit návrh soběstačného a ekologického objektu pro krátkodobé, tj turistické ubytování. Objekt měl zohlednit minimální provozní náklady, minimální provozní zátěž pro životní prostředí a charakterem měl směřovat k nízkoenergetickému domu. Studie 3D modelu bude řešena v softwaru firmy Autodesk, konkrétně s využitím AutoCAD Architecture, Revit Architecture a pro vizualizaci Autodesk 3D Studio Max.
  • Spolupráce se Západočeskou univerzitou v Plzni (ZČU) Fakultou strojní (FST), Katedrou konstruování strojů (KKS) a Ústavem umění a designu (UUD) na studentských semestrálních konstrukčních a designérských projektech. Autodesk uděluje speciální cenu z hlediska použití nástrojů strojírenských řešení Autodesk. Vítězný obdržel cenu v podobě účasti na každoroční konferenci Autodesk University, která se letos bude konat ve dnech 2. - 5. 12. 2008 v Las Vegas.
Vzhledem k tomu, že se dnešní studenti potýkají s novými výzvami, jež před 30 lety neexistovaly, je Autodesk odhodlán pomáhat pedagogům připravit studenty na svět, v němž budou muset pracovat, a vybavit je znalostmi, nástroji a potřebnou kvalifikací pro řešení výzev a příležitostí v příštích 30 letech. Autodesk bude nadále rozšiřovat svou podporu pro stávající i nové programy a partnerství, aby zajistil skvělou budoucnost pro příští generaci inženýrů a návrhářů.


O vzdělávacích programech Autodesku
Autodesk je odhodlán podporovat studenty a pedagogy poskytováním výkonného 2D a 3D návrhového softwaru, inovativních programů a prostředků, které budou inspirovat další generaci profesionálů, aby zkoušeli své nápady před jejich realizací. Podporou pedagogického úsilí v oblasti navrhování, vědy, technologie, inženýrství a matematiky pomáhá Autodesk připravit studenty na rozvoj budoucího akademického a kariérního úspěchu. Školy a instituce vyššího vzdělávání po celém světě podporuje Autodesk výraznými slevami, předplatným, grantovými programy, školením, vývojem studijních programů a komunitními zdroji. Další informace o programech a řešeních Autodesku pro školství najdete na adrese www.autodesk.com/education.

O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.com nebo www.autodesk.cz.
Zdroj: Autodesk
Vložil: Tisková zpráva, 23.04.08 23:55
Návštěvnost: 7841 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.