Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Před 120 lety se narodil architekt a průkopník lyžování Jarolímek

Praha - Architekt Karel Jarolímek, od jehož narození uplyne 5. dubna 120 let, proslul nejen jako vynikající sportovec a propagátor sportu, ale i jako odborník na stavbu lyžařských můstků. Vyprojektoval jich více než čtyři sta a výstavbu mnoha z nich také sám řídil. Ten první vybudoval pod Zvičinou, další pak ve Špindlerově Mlýně, Harrachově, Janských Lázních, Banské Bystrici nebo Štrbském plese.
    Jarolímek byl vášnivým a všestranným sportovcem. V mládí se věnoval fotbalu, plavání, atletice, cyklistice, tenisu a hokeji, později nejvíce přilnul k lyžování. Úspěchy i nezdary československého lyžování prožíval se třemi generacemi - nejdříve jako závodník (v sezoně 1912/1913 byl nejlepším lyžařem Zemí koruny české) a později jako činovník a rozhodčí. Byl mimo jiné členem Československého olympijského výboru (jako vedoucí družstva lyžařů se zúčastnil pěti zimních olympijských her) a členem Mezinárodní federace lyžování (FIS). Zemřel v nedožitých 82 letech 25. února 1970.
Autor: ČTK, 04.04.08 15:30
Návštěvnost: 15847 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.