Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Multifunkční systémy sezení

Koncepční řešení veřejného sezení
1. díl - Foster&Partners: Gateshead
2. díl - Ricardo Boffil: Kulturní centrum Miguel Delibes
3. díl - Mutaflex
4. díl - Vybrané projekty

V posledním dílu volného seriálu věnovanému sezení ve veřejných prostorách představíme několik zajímavých realizací, které španělská firma Figueras realizovala ve světě. Propracovaná technická řešení a vlastní vývojové centrum ve Figueras dávají této firmě široké zázemí potřebné pro realizaci obrovských zakázek, ať jsou to letištní haly, stadiony, konferenční prostory nebo multifunkční haly a centra.

Kulturní centrum v německém Bergheimu je největší halou svého druhu ve městě. Prostor je využíván pro celou řadu kulturních akcí, koncerty všech možných hudebních žánrů, setkání občanů i konference. Proto zde architekti z kanceláře Busmann & Haberer navrhli multifunkční sezení Delta (byly použity modely 430 a 433) v celkovém počtu 1 200 míst. Rychlá konfigurace prostoru a celá řada možností, jak přizpůsobit hlavní auditorium momentálním potřebám, byly hlavní požadavky kladené na použitý systém. Automatický sklapovací systém sedáku umožňuje hostům v řadách bez problémů projít a stejně tak při sezení mají posluchači dostatečný komfort. Sedadla Delta, která architekti v tomto kulturním centru použili, jsou stohovatelná, mohou být spojována do řad a jsou číslovaná. Při konferencích mohou být doplněna o malé příruční stolky F-45.

Koncertní sál ve španělské Gironě navrhli architekti Manel Bosch, Jordi Bosch a Joan Tarros jako moderní konferenční centrum pro 21. století. Hlavní auditorium má 1 230 sedadel a ve dvou vedlejších sálech se konají koncerty, menší konference a setkání. Pro tento projekt Figueras Design Centre vyvinulo speciální verzi ze série Flex Seating Concept. Dřevěný povrch křesel zároveň funguje při akustické modelaci prostoru.

Třetím projektem je novinářské centrum Bílého domu, které firma Figueras dokončila v polovině loňského roku. Pro Bílý dům byl vybraný model Flame, který navrhl portugalský architekt a designér Filipe Oliveira Dias. Flame je model z nejluxusnější řady, potažený kůží a s originálním podstavcem z hliníku Stejně jako předchozí model, funguje Flame také jako akustický prvek v interiéru.

Představené referenční projekty ukazují široké spektrum možností a využití systémových řešení. Prohlédněte si kompletní technická řešení a produkty Figueras na www.figueras.cz
V České republice značku Figueras prodává 3D H. Interiér / www.3dh.cz
Zdroj: 3D H. Interiér / www.3dh.cz
Vložil: Tisková zpráva, 03.04.08 12:30
Návštěvnost: 6295 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.