Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
ÚOHS rozhodne o knihovně nejdříve v dubnu

Brno - O soutěži na návrh nové budovy pražské Národní knihovny rozhodne antimonopolní úřad zřejmě až v dubnu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokračuje v šetření dokumentace k soutěži, spolupracuje také s  Evropskou komisí. Jedná se o komplikovanou záležitost, úřad si také nechává vypracovat odborné posudky z oblasti mezinárodního práva, sdělila dnes ČTK místopředsedkyně ÚOHS Jindřiška Koblihová. Na vyjádření ÚOHS přitom čeká tým Národní knihovna, který rozhoduje, jestli bude kontroverzní budova v Praze na Letné postavena.
    Jan Kaplický při přípravě návrhu budovy ve tvaru chobotnice nejspíš netušil, kdo všechno bude do jeho díla mluvit. Kromě mnoha jeho kolegů se vyjadřují také politici, soutěží na návrh knihovny se zabývá i  Nejvyšší kontrolní úřad a už potřetí také antimonopolní úředníci. Ve dvou předchozích případech správní řízení zastavili s tím, že daný typ architektonické soutěže jim nepřísluší hodnotit.
    Koncem února ale znovu přišel podnět od ministerstva kultury. Tentokrát už se netýká samotné soutěže, v  níž vyhrál Kaplického ateliér Future Systems. Ministerstvo chce vědět, zda na základě výsledků této soutěže může být zadána veřejná zakázka na výstavbu knihovny. Veřejné zakázky patří mezi kompetence ÚOHS. Zatím ale nelze odhadnout, jak se úřad k podnětu ministerstva postaví.
    Mezitím lidé podepisují petici na podporu nové budovy. Na arších jsou už tisíce podpisů. Lidé, včetně mnoha známých osobností, se podepisovali i na další petici, která s knihovnou za několik miliard korun souhlasí, ale ne na Letné.
Autor: ČTK, 25.03.08 16:10
Návštěvnost: 3254 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.